На міжнародному конкурсі обрали найкращу світлину Кіровоградщини. Це фото Олександрійського театру

На міжнародному конкурсі обрали найкращу світлину Кіровоградщини. Це фото Олександрійського театру

В рамках міжнародного фотоконкурсу Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки» обрали найкраще фото Кіровоградської області 2021 року. Ним стала панорамна фотографія Олександрійського театру Кіровоградської області фотографа Віталія Попкова, розповів автор Суспільному.

«Цікаве зимове фото, і якість пристойна, хоч і сніг йде», — сказала членкиня журі та архітекторка Надія Лиштва.

Фото: фейсбук-сторінка Віталія Попкова
Олександрійський театр, 2021 рік

Житель Олександрії та фотограф Віталій Попков понад 30 років фотографує людей, будівлі та природу рідного міста. Світлину театру зробив у 2021 році під час фотопрогулянки. «У той день була гарна зимова погода, йшов сніг. Моя прогулянка була понад дві години. Я знімав не тільки театр, а й інші локації».

Окрім Кіровоградщини, в рамках конкурсу фотограф надіслав свої світлини з Львівської і Черкаської областей та республіки Крим. «У Львові я зробив панорамну світлину з ратуші, у Черкасах – Софіївського парку, а у Севастополі – Херсонесу». Нині найкращу світлину року з цих регіонів продовжують обирати.

Протягом конкурсного періоду 2021 року 28 учасників з Кіровоградщини завантажили 398 фото 163 об’єктів. Світлини 48 об’єктів області завантажили на конкурс цього року вперше.

Після того, як визначать фотографії переможців у регіонах, члени журі оберуть десять світлин, які будуть брати участь у міжнародному конкурсі, сказав Віталій Попков.

Що відомо про Олександрійський театр

Театр в Олександрії з’явився у 1880-х роках. Спочатку це було погано пристосоване складське приміщення. Пізніше театр придбав купець Чибісов, який у 1902 році його реконструював.

Під час перебудови врахували досягнення вітчизняного та закордонного будівництва театрів. Стіни були з порожнистої цегли, підлога та стеля мали визначений кут нахилу до стін, а кути самих  стін заокруглені – усе це створювало хорошу акустику. Була розширена сцена, провели електрику, добудоване фоє. Зараз будівля є Міським палацом культури.

Схожі публікації