На полицях супермаркетів знову знайшли фальсифікацію

На полицях супермаркетів знову знайшли фальсифікацію

На полицях супермаркетів області знову знайшли фальсифікат: школярів намагалися годувати “маргарином”.

Масло — продукт, який найчастіше намагаються підробити молокопереробні заводи. Прикро, але черговий раз фальсифікат виявили, як завжди, у навчальних закладах. Стандартна процедура: школа оголошує тендер на закупку продуктів для їдальні. Виробники пропонують найнижчу ціну. А потім замість масла привозять маргарин чи продукт із трансжирами.

Що трапилося в шкільній їдальні?
Прецедент з підміною відбувся у Кіровоградській області. Державна споживча служба відреагувала швидко та виявила підробку. Виробник ТОВ “Богодухівський молокозавод”. У складі вершкового масла виявлено рослинний жир. Відповідно до вимог ДСТУ, його присутність у продукті заборонена. Виробник може зробити це, щоб зменшити вартість продукту. Але згідно із законом це робити заборонено. Продукт є отрутою для дітей та дорослих. Крім того, трансжири підвищують ризик онкології, повільно отруюють тіло. Лабораторні дослідження виявили невідповідність продукту ISO 17678: 2010. Сьогодні весь фальсифікат вже вилучений.

Це не перший скандал навколо ТОВ “Богодухівський молокозавод”. Кілька місяців тому їх “масло” вилучили з полиць магазинів у Харкові. Це досить великий виробник в країні, на офіційному сайті зазначено, що молоко отримується з власних ферм, і у виробництві немає продукту ГМО. Наразі невідомо, чи призупинять роботу підприємства.

Джерело GSMinfo

Схожі публікації