«Нафтогаз» пояснив ріст ціни на газ

«Нафтогаз» пояснив ріст ціни на газ

У “Нафтогазі” пояснюють зростання ціни на газ штучним дефіцитом поставок блакитного палива, який нібито створює російський “Газпром”. Таким чином російський газовий монополіст тисне на Євросоюз з метою якнайшвидшого запуску газопроводу “Північний потік-2”.Штучний дефіцит став одним з факторів збільшення спотових цін на газ в Євросоюзі та Україні, стверджує директор з інтегрованих комунікацій “Нафтогазу” Максим Белявський.

Зокрема, як вважає чиновник “Нафтогазу”, на різке зростання спотових цін на газ в Євросоюзі та Україні вплинули три фактори. Крім штучного дефіциту поставок газу, Белявський також відзначає зростання попиту на електроенергію (який спровокувало відновлення економіки після пандемії), а також зниження вироблення відновлюваної енергетики (через несприятливу погоду).

Тим часом, спотова ціна газу продовжує зростати і зараз на хабі TTF вона становить 490 доларів (13,2 тис. гривень) за тисячу кубометрів. Це – не враховуючи транспортування до кордону України та інших зборів.

Однак стабілізувати ціну можна. Белявський стверджує, в даному питанні може допомогти збільшення обсягів транспортування газу через газотранспортну мережу України.

За його словами, наша система, на відміну від “Північного потоку-2” та інших маршрутів “може оперативно реагувати на зміну ринкового попиту (завдяки газосховищам), таким чином обмежуючи коридор коливань спотових цін на газ, і відповідно – зменшуючи потребу в спалюванні вугілля і знижуючи викиди діоксиду вуглецю”.

Джерело

Схожі публікації