Неопалювальний сезон 2023: як отримати субсидію?

Неопалювальний сезон 2023: як отримати субсидію?

З 1 травня почався неопалювальний сезон, який триватиме до 30 вересня. Якщо ви є одержувачем житлової субсидії, важливо знати, що під час неопалювального періоду виплати будуть менші, порівняно з опалювальним сезоном. Це через те, що житлова субсидія на опалення не нараховується.

Для більшості одержувачів субсидій на неопалювальний сезон вони будуть призначені автоматично, якщо не змінилися дані про майновий стан та склад домогосподарства. Однак, якщо ви маєте внутрішніх переселенців, орендуєте житло та сплачуєте комунальні послуги, чи кількість людей, що проживає з вами, змінилась, вам потрібно повторно подати заяву на призначення субсидії.

Якщо заяву надійшла впродовж двох місяців з початку неопалювального сезону, субсидію призначать з початку цього сезону. У розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за III та IV квартали 2022 року.

Особи, яким призначили житлову субсидію, повинні поінформувати пенсійну службу та подати нову заяву та декларацію, якщо виникли зміни в складі зареєстрованих членів домогосподарства, їхнього соціального статусу, складу сім’ї, чи отримуваних житлово-комунальних послуг.

Документи на призначення житлових субсидій та пільг можна подати особисто до сервісного центру ПФУ, надіслати поштою на адресу органу ПФУ, надіслати онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або через мобільний застосунок “Пенсійний фонд”. Також можна подавати документи уповноваженим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальних громад, до центрів надання адміністративних послуг або через портал “Дія”.

Варто зазначити, що пенсійну виплату при розрахунку субсидії враховуватимуть у розмірі пенсії, нарахованої за березень 2023 року.

Нагадуємо, що отримання житлової субсидії — це право кожного, хто перебуває у складній фінансовій ситуації та має високі комунальні рахунки. Тож не соромтеся звернутися за допомогою та скористатися можливістю отримати житлову субсидію на неопалювальний сезон 2023.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації