Нова огорожа на єврейському цвинтарі в Олександрії

Нова огорожа на єврейському цвинтарі в Олександрії

Завершено роботу над встановленням нової захисної огорожі на єврейському цвинтарі.

Про це поінформували на своїй сторінці у Facebook співробітники організації European Jewish Cemeteries Initiative (ESJF), яка займається збереженням єврейських поховань. Перші дані про єврейську громаду в Олександрії датуються початком 19 століття. Община швидко зросла, і до 1864 року єврейське населення міста становило 2474 особи, п’ять синагог, єврейська школа та Талмуд-тора, всі вони діяли до початку 20 століття.

Проте громада зіштовхнулася з серйозними проблемами — у квітні 1882 року єврейський квартал зазнав нападу, було розграбовано безліч магазинів та будинків. Потім, у 1904 році, в Йом Кіпур відбувся погром, в якому 4 євреї були вбиті та деякі поранені.

Незважаючи на те, що вони продовжували стикатися з агресією та негараздами з боку Білої армії Денікіна, громада зберігала завзятість, зберігаючи синагогу у 1930-х роках. Проте 6 серпня 1941 року нацистські сили окупували місто, одразу розпочавши кампанію терору проти його єврейських жителів. 29 серпня 1941 року було вбито понад 300 єврейських жителів, ще 463 було вбито 19 вересня. На момент звільнення міста було вбито 2572 євреї з Олександрії та навколишніх сіл.

Проте було зроблено зусилля, щоб вшанувати пам’ять загиблих у цих звірствах, і у травні 2006 року тут було встановлено меморіал Голокосту. Через рік пам’ятник на пам’ятнику з’явилася нацистська символіка та антисемітські образи. Тому ESJF ухвалила рішення, що цвинтар, де знаходиться 130 мацев, має бути захищеним. Коли співробітники ESJF вперше відвідали цей єврейський цвинтар у 2020 році ділянка була заросла, без будь-яких фізичних кордонів, які б запобігали подальшому вандалізму.

Наразі територія цвинтаря приведена в порядок, обгороджена та захищена, а нові стіни доповнюватимуть меморіалу як символ пам’яті про громаду, яка колись тут процвітала, а також стануть оплотом проти ненависті та невігластва. з якими продовжують стикатися та долати єврейські громади у всьому світі.

Джерело jewishnews

Схожі публікації