Новації у школах та перевірка ліків: які зміни чекають на українців у вересні

Новації у школах та перевірка ліків: які зміни чекають на українців у вересні

Найбільше змін із вересня настане у житті українських шкіл. А ще зможемо перевіряти якість ліків та їздити безпечніше дорогами.

У шкільному житті учнів, батьків та вчителів буде ціла низка новацій.

Для учнів:

• знову необов’язкова шкільна форма. Зеленський підписав про це наказ;

• без обов’язкових щеплень на заняття не пустять. Без щеплень можна навчатися індивідуально або дистанційно. Лише у Києві будуть пусткати таких дітей;

• учнів молодших класів мають забезпечити світловідбиваючими жилетами, без яких не можна буде ходити, коли стемніє;

• старшокласники почнуть вивчати фінансову грамотність.

Для вчителів:

• не можна буде оголошувати «погані» оцінки публічно – лише особисто учневі;

• можна буде розробляти індивідуальний план навчання учням, які багато хворіють.

Для адміністрації:

• окремі предмети зможуть викладати не лише вчителі, а й організації, волонтери тощо;

• під заборону потрапляє «дошка пошани».

Для батьків:

• стануть доступними всі види віддаленої освіти – домашня, екстернат та педагогічний патронаж. Для цього батькам треба буде звернутися з відповідною заявою у школу. Оцінку вивченого матеріалу при цьому даватимуть у школі.

Підвищення зарплат для окремих педагогів. З 1 вересня на 10% більшу зарплату отримають педагоги дошкільних закладів, а також – позашкільної та профтехосвіти. Рішення прийняв Кабмін.

Нові ДБН для доріг. З 1 вересня будуть використовувати шумові смуги на найбільших українських трасах – дорогах вищої категорії — І-ІІ категорії. Їх будуватимуть на дорожніх узбіччях і ділянках дороги з підвищеною небезпекою. Під час наїзду автомобіля на них водій та інші пасажири відчувають сильну шумову та вібраційну дію. Це має допомогти інтуїтивно скинути швидкість та покращити увагу.

Перевірка оригінальності ліків. З 1 вересня на упаковках препаратів почне з’являтися спеціальне маркування – 2D код на упаковці. Просканувавши його за допомогою смартфону, можна буде дізнатись оригінальність препарату.

Такий проект пілотний. Лиш деякі українські фармкомпанії вже закупили обладнання, щоб мати змогу наносити на ліки цей код. Більшість ліків закордонного виробництва його вже мають.

Необхідний для сканування мобільний додаток розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Стане доступним наприкінці року.

Володимир Зеленський скасував указ про обов’язкову шкільну форму. 20 червня глава держави Володимир Зеленський скасував указ другого президента України Леоніда Кучми про обов’язкову шкільну форму для учнів середніх закладів освіти.

Джерело

Схожі публікації