У етнографічному відділі Олександрійського міського музейного центру ім. А.Ф. Худякової 6 жовтня відбулася презентація нових експонатів – прядильно-ткацького обладнання та старовинних столярних інструментів. Речі передала до музею мешканка Олександрії Ірина Риндич, яка також завітала на відкриття нових експозицій разом зі своїми рідними.
Спільні за тематикою групи предметів утворили нові виставки, а частина постійних експонатів етнографічної зали та етнографічної галереї змінила місце експонування і постала у нових ракурсах для розглядання.
Процес домашнього прядіння та ткацтва тепер показано у етнографічній галереї новою постійною експозицією, яка отримала назву «Майстерня української господині». Основою для неї і стали нові експонати – ткацький верстат, мотовило для ниток, прядки, домоткані доріжки, гребні, вовняні нитки та ін. Експозиція має на меті показати складний та трудомісткий процес виготовлення тканини у домашніх умовах, який повністю лягав на жіночі плечі.
Старовинні столярні інструменти утворили окрему експозицію, тематично розширивши виставку знарядь праці у етнографічній залі. На огляд відвідувачам представлені інструменти для обробки деревини, зокрема, пилки та декілька різновидів рубанків.
Усі предмети належали родині Риндич та зберігалися раніше у с. Піщаний Брід Олександрійського району.
Майстром столярного ремесла був дідусь Ірини – Риндич Микола Єфремович, який власними руками виготовив інструменти, що стали тепер гідним поповненням експозицій етнографічного відділу музейного центру.
Жителі та гості Олександрії мають можливість відвідати музейний центр та переглянути нові експозиції.