Обласний центр потерпає від їдкого запаху через удобрення полів

Обласний центр потерпає від їдкого запаху через удобрення полів

Кропивницький накрила хвиля їдкого запаху перегною. Вже тиждень мешканці різних районів міста скаржаться на неприємний запах вечорами.

Першими поскаржились мешканці районів Жадова, Попова. Вчора запах відчували і мешканці Новоолексіївки, Пацаєва, 101-ого мікрорайону.

«З понеділка люди обривають «Гарячу лінію» і просять допомоги, пишуть скарги і повідомлення. А в ДСНС мені повідомили, що ще з суботи люди повідомляють. Рятувальники ситуацію вивчають, проте, поки причини виявити не вдалося. Є певні напрацювання та підозра напрямку звідки, ймовірно, йде сморід та ніхто з виробництв не признається», — написав вчора керівник міської Спецінспекції Андрій Максюта.

Люди в коментарях озвучили кілька версій. За однією з них запах стоїть через удобрення перегноєм полів поблизу села Вільне, де раніше була птахоферма. За іншою — проблеми з каналізаційним колектором поблизу Соколівського.

Андрій Максюта відправився обстежити околиці Кропивницького і дійсно виявив перегній на полях.

«На території Вільненської сільлади виявили поле з тваринним послідом. Тут смердить неймовірно. Попереду за посадкою знаходиться вулиця Мурманська, з іншого боку дорога — так звана «бетонка», — каже Максюта.

 

У свою чергу він зазначає, насправді немає повноважень вплинути на ситуацію, адже територія не міська. На томість, за словами Максюти, представників екоінспекції та інших відповідних служб на місці немає.

«Один із фермерів придбав перегній і таким чином вирішив удобрити поля. Чи так це, чи ні — з’ясуємо. Також продовжимо розглядати інші дві робочі версії», — каже Масюта.

Добриво і техніку яка розкидає добриво він зазняв на відео.

 

«Я б з вами розібрався із хімрезервом. Бо воно смердить щосуботи. Тут я вас розумію, що смердить, але день-два і запах пройде, це все органіка,» — каже орендар полів пан Таровик. За його словами поля удобрюють вже чотири дні і за вершать за 2-3 дні.

Чи правомірним є таке удобрення? У коментарі «Гречці» прес-служба ДСНС повідомила, що вони ситуацією не займаються і переадресувала у Держекоінспекцію.

Схожі публікації