ОКВП «Дніпро-Кіровоград» провело в Олександрії громадські обговорення питання підняття тарифу

ОКВП «Дніпро-Кіровоград» провело в Олександрії громадські обговорення питання підняття тарифу

29 серпня ОКВП «Дніпро-Кіровоград» провело в Олександрії громадські обговорення питання підняття тарифу на централізоване водопостачання і водовідведення.

Пройшли вони у дитячій музичній школі. За реєстрацією були присутні трохи більше 50 осіб, більшість з яких – працівники олександрійського водоканалу.

Директор обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик пояснив, що причиною підняття тарифу є підвищення ціни на енергоносії та необхідність платити кредит Світовому інвестиційному банку. У свою чергу, начальник управління економіки Олександрійської міської ради Ростислав Черевашко повідомив, що підприємство не надало необхідних документів для фахового аналізу розрахунків на воду, чого вимагає законодавство перед коригуванням тарифів.

Обговорення було активним, громадськість вимагала конкретних цифр, звіту про витрати кредитних коштів, що з цього отримала Олександрія; підвищення якості води та її подачі, проведення аудиту роботи підприємства.

Перший заступник Олександрійського міського голови та депутат Кіровоградської обласної ради Людмила Давиденко навела ряд аргументів щодо детального вивчення даного питання та обговорення його на сесії обласної ради до подання на затвердження НКРЄ, адже саме обласна рада погодила водоканалу взяття відповідного кредиту і населення не повинно відповідати за фінансові зобов’язання підприємства.

Але, за словами Р. Ілика, водоканал саме у 2019 році повинен розпочати сплачувати кошти за кредит, а власних грошей підприємство не має.
Тому стало зрозуміло, чому за 3 місяці обласне комунальне підприємство підвищує для населення тариф на 20% і дослухАтися до громад чи чекати погодження депутатів ніхто не планує.

На такій ноті і завершилося відкрите обговорення даного питання. На відміну від громадських слухань, які практикуються в Олександрії, воно не має навіть дорадчого голосу. Чекаємо на покращення, земляки?!

Джерело

Схожі публікації