Олександрієць першим фінішував в командному забігу Одеської «пішої» сотки та потрапив до золотої книги марафону

Олександрієць першим фінішував в командному забігу Одеської «пішої» сотки та потрапив до золотої книги марафону

26 вересня в Одесі стартував 47 за рахунком щорічний пробіг-перехід «100 км за 24 години по Поясу Слави», присвячений Дню визволення Одеси від фашистських загарбників. Участь в Одеській «пішій» сотці взяв і олександрієць Олександр Жосан.

Найстаріший в СНД ультрамарафон проходив на дистанції 15 км, 100 км, «залізна людина» (100 вело + 100 км піший забіг), скандинавська ходьба 15 км.

Як розповів інформаційному порталу AlexCity Олександр Жосан, на старті до участі в марафоні зареєструвалось дуже багато учасників: окрім українців участь в забігу брали білоруси, поляки, чехи та марафонці з інших країни.

Олександр Жосан із сином Костянтином

 

«Організація була на високому рівні, — підкреслив Олександр Жосан. – Ми зареєструвались як команда і як ветерани. В нашій команді окрім мене було ще двоє учасників».

Уся дистанція мала 8 пунктів відмітки, де учасники могли підкріпитися та перепочити. На 4 пунктах було гаряче харчування. Єдиним момент, який дещо бентежив учасників – марафонці бігли по пожвавленій трасі пліч-о-пліч із завантаженими фурами, зерновозами та іншим габаритним транспортом, рух якого не перекривався.

 

Минулого року команда, у складі якої участь в марафоні брав Олександр Жосан, поступилась марафонцям з Черкас. Цьогоріч черкаські спортсмени також обійшли – на 55 кілометрі вони на пів години випереджали команду олександрійця, втім вже на 80 кілометрі суперники зрівнялись і Олександр Жосан з командою вирвалися вперед. Пришвидшившись після 90-го кілометру дистанції, вони не тільки обійшли черкащан на цілу годину, а й досягли фінішу першими й стали лідерами командного забігу з результатом 12 годин 29 хвилин (також друге місце в заліку ветеранів). Імена учасників команди-переможниці впишуть до почесної золотої книги 100 кілометрового забігу.

Підтримка рідних надає сил та надихає

«До цього першого місця я йшов останні чотири роки, а до цієї доби – ціле десятиліття», — зазначає Олександр Жосан.

В розмові з журналістом AlexCity відомий олександрійський марафонець зауважив, що 100 кілометрів були для нього «недосяжною величиною», адже раніше, коли Олександр чув, що хтось пробіг 100 кілометрів, він навіть не міг уявити собі, як таке можливо.

«Це була моя четверта «сотка» поспіль. До кожного такого марафону я ретельно готуюсь – раз на тиждень пробігаю довгу дистанцію (60 км). Окрім цього долаю дистанції 10, 20, 35 кілометрів. Вибігаю з дому вранці, а повертаюсь пізно ввечері, — розповідає Олександр Жосан. – Але до першого марафону на 100 кілометрів я готувався не один рік. Це була моя заповітна мрія. Багаторічна підготовка дала результат і я досяг своєї мети – першим пробіг «сотку».

Олександрієць розповів, що участь в марафоні брали молоді спортсмени, але переважна більшість учасників була середнього та «старшого за середній» віку. Вже 46 років поспіль участь в марафоні бере ветеран забігів, якому сьогодні вже 81 рік. Одна учасниця зі Львову (віком 75 років) також здолала дистанцію, прийшовши на фініш майже під саме закриття марафону. Втім саме приклад таких людей є стимулом для інших.

Олександр Жосан із 81-річним ветераном забігів

«Я задоволений. Дуже хотілось взяти перше місце. 12 годин і 29 хвилин – це гарний результат, адже команда виграє лише в тому разі, коли всі її учасники добігають до фінішу. Якщо хтось один випадає – команда сходить з дистанції, — ділиться Олександр Жосан. – Коли біжиш, забуваєш про все інше, хочеш добігти до фінішу. Мене дуже підтримували мої друзі, мої сини. Рома був на телефонному зв’язку і підбадьорював, Костя взяв таксі й особисто приїхав на 80-й кілометр дистанції. Коли в тебе вірять, це дійсно надихає та надає сил. Багато було витрачено часу, багато тренувань. І все це було недаремно. Я пишаюсь цією перемогою. Перше місце в абсолюті на 100 кілометрів – це чудово!»

Зараз Олександр відновлює сили після марафону. Його команді вже надійшла пропозиція представляти Україну в забігу за кордоном, наразі вони розглядають дану пропозицію.

Вітаємо олександрійського спортсмена Олександра Жосана з омріяною перемогою і бажаємо не зупинятись, ставити амбітні цілі та досягати їх.

Схожі публікації