Олександрія відзначає День визволення міста

Олександрія відзначає День визволення міста

6-го грудня в Олександрії відзначається 76-та річниця визволення міста від нацистських загарбників.

З цієї нагоди біля Братської могили по вул. Діброви відбувся загальноміський захід.
Віддати шану воїнам-визволителям прийшли ветерани, міський голова С.Цапюк, представники міської влади, гродмаських організацій, депутати та жителі міста.
Ведучі згадали тяжкі воєнні роки та затяжну і кровопролитну боротьбу за звільнення Олександрії. За час окупації нацистами було розстріляно 329 мирних жителів, більше 5,5 тисяч військовополонених, знищено 2,5 тисячі єврейської громади міста. В боях за звільнення Олександрії загинуло 715 воїнів, не повернулися і пропали безвісти 9933 військових. Одинадцяти частинам і військовим з’єднанням, які відзначилися під час звільнення нашого міста, присвоєно почесне звання «Олександрійські».

На жаль, з кожним роком залишається все менше свідків тих подій, живих героїв. Сьогодні в Олександрії проживає лише 23 безпосередніх учасників бойових дій Другої світової війни. Серед них визволитель міста – Томіліна Лідія Марківна та 2 партизани-підпільники – Куженко Лідія Леонідівна і Раєнко Марія Михайлівна.
Нинішнє покоління, взявши за приклад мужність та патріотизм своїх дідів і прадідів, гідно боронить цілісність та незалежність України на східних кордонах.
Вшанувавши пам’ять загиблих і померлих воїнів-визволителів хвилиною мовчання, присутні поклали квіти по місць поховання героїв.

Сайт міської ради

Схожі публікації