Олександрія відзначить 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи

Олександрія відзначить 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи

Цьогоріч минає 35 років з дня аварії, яка трапилася на Чорнобильській АЕС.

У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь понад 600 тис. чоловік, із них близько півтори тисячі – з Олександрії.
Під час тематичного брифінгу заступниця міського голови Ірина Чемерис і начальниця управління соціального захисту населення Олена Назаренко проінформували присутніх щодо соціальної підтримки постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ознайомили з планом загальноміських заходів з нагоди роковин Чорнобильської катастрофи.

Соціальний захист відповідних категорій населення здійснюється за такими напрямками:
-санаторно-курортне лікування та оздоровлення;
-щомісячна грошова компенсація часткової вартості продуктів харчування громадянам, що належать до І та ІІ категорій;
-виплата грошової компенсації сім’ям з дітьми, які не харчуються в навчальних закладах;
-пільги на медичне обслуговування громадян (безплатний відпуск ліків за пільговими рецептами та пільгове зубопротезування);
-щорічна допомога на оздоровлення та одноразові компенсації ліквідаторам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської -катастрофи, і сім’ям, що втратили годувальника із числа ліквідаторів;
-оплата щорічної додаткової відпустки громадянам строком на 16 календарних днів та виплата підвищеної стипендії учням та студентам.

26 квітня відбудеться пам’ятна хода від меморіального комплексу ліквідаторам аварії на ЧАЕС, що біля міської ради, до пам’ятного знаку на площі Соборній, де відбудеться панахида та мітинг. Також у цей день у музичній школі планується проведення концерту-реквієму з метою вшанування пам’яті загиблих у наслідок Чорнобильської катастрофи та нагородження ліквідаторів.
Усі заходи будуть організовані з дотриманням протиепідеміологічних вимог та за умови відсутності на території області більш жорстких карантинних обмежень.

 

Джерело: В об’єктиві

Схожі публікації