Олександрійський центр дитячої та юнацької творчості

Олександрійський центр дитячої та юнацької творчості

ЦДЮТ заснований в 1936 році та знаходиться в приміщенні колишньої земської управи, яке є пам`яткою архітектури XIX століття.

7 травня 1965 року Палацу піонерів було присвоєно ім’я Олександра Шакала – члена підпільної організації, а у 2005 році перейменовано на Центр дитячої та юнацької творчості. Двері Олександрійського Центру дитячої та юнацької творчості імені Саші Шакало завжди гостинно відчинені для всіх, хто небайдужий до мистецтва, творчості. Кожен може знайти тут щось до душі, розвинути свої здібності.

84 роки існування ЦДЮТ — солідна дата, щоб увічнити історію навчального закладу. За цей довгий час багато матеріалів, що засвідчують історію закладу, було втрачено. Але на сьогодні в центрі поновлена робота по створенню музейного куточка, зібраний цікавий матеріал про життя навчального закладу: фотознімки різних років, спогади ветеранів праці, колишніх гуртківців.
До речі, багато з них стали відомими людьми. Частина повернулася у стіни закладу, щоб передати свої знання, досвід, уміння підростаючому поколінню. Згуртований колектив педагогів об’єднала праця і творчість.
Олександрійський Центр дитячої та юнацької творчості імені Саші Шакало працює в таких напрямках:
1. Комплексна підготовка дітей до школи на базі творчого об’єднання «Хочу все знати» (гуртки «Розумні дошкільнята», «Дитина і довкілля», «Розвиток особистості», «Чарівний пензлик»)
2. Зразковий художній хореографічний колектив «Усмішка»
3. Хореографічний колектив сучасного танцю «Каприз»
4. Хореографічний колектив «Романтика»
5. Театральний гурток «Театр і К»
6. Ляльковий гурток «Театр веселих ляльок»
7. Гурток громадянського виховання «Школа лідерів»
8. Гурток образотворчого мистецтва
9. Гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Бісероплетіння»
10. Гурток «Народна творчість»
11. Народний художній колектив-студія «Художнє різьблення»
12. Гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Іграшка-сувенір»
13. Вокальний гурток «Перлина»
14. Гурток «Основи журналістики»
15. Гурток «Креативний дизайн»
Вихованці гуртків беруть активну участь у житті закладу та міста. Вони є постійними учасниками свят, фестивалів, конкурсів, олімпіад.

 

Джерело: Центральна міська бібліотека м.Олександрія

Схожі публікації