Олександрійський народний аматорський театр — AlexCity

Олександрійський народний аматорський театр

Відомого на всю область режисера і керівника народного театру з Олександрії Юрія Дзбановського знає широке коло поціновувачів мистецького слова та акторської гри.

Лауреати, дипломанти, переможці конкурсів серед театралів за багато десятиліть стали візитівкою артистів-аматорів з Олександрії. Почесне місце серед цієї когорти, безперечно, що посідає незмінний керіник народного театру Юрій Ігорович Дзбановський.

Першим режисером був Петренко Іван Лефодієвич.
З 1967 року — режисер Дзбановський Ю.І.

Одною з перших знаменних подій, які викликають незабутні спогади, була вистава ”Дума про Британку” Ю. Яновського, з якою колектив успішно виступав в районному центрі Баштанка Миколаївської області з нагоди 50-річчя Баштанської республіки.

Плідною сторінкою в творчому житті театру була дружна співпраця з українським драматургом, лауреатом Шевченківської премії О.С. Левадою, який у 1972 році приїздив до Олександрії на прем’єру своєї філософської драли ”Фауст і Смерть”.

1980-й — на комісію Укрпрофради з метою завоювання звання «Народний” пропонується вистава «Голубі олені” О. Коломійця.

27 березня 1981 року, саме в “Міжнародний день театру”, в день прем’єри нової вистави «Святой и грешный» М. Варфоломєєва, постановою Президії Укрпрофради, аматорському колективу присвоєно звання «Народний». Це один із небагатьох діючих Народних колективів в області. Висока майстерність режисера, почесного громадянина міста Юрія Дзбановського та учасників театру відзначена Грамотами найвищих рівнів держави. Театр діє та радує прихильників своїми виставами, яких у колективі більше 30-ти.

За виставу «Святой и грешный» колектив, як переможець XXVII Театральної весни Кіровоградщини, нагороджується гастрольною поїздкою по Україні. 20 років «Святой и грешный» не сходив зі сцени.

Рік 1989-й — гастрольна поїздка в м. Новомосковськ з виставою «Самоубийца” М. Ердмана. Це була смілива і нова творча вдача народного театру. В 1987 році — перша публікація п’єси, написаної ще в 1930 році. На Україні — перша прем’єра у постановці нашого народного театру.

1992 рік — переповнена зала на виставі ”За двома зайцями” М. Старицького і так майже на протязі 10 років.

2007 рік — ”Сто тисяч” І. Карпенка Карого — переможець театральної весни Кіровоградщини, на честь 125 річниці українського професіонального театру.

В 2019 році народний аматорський театр ПК «Світлопільський» під керівництвом члена Національної спілки театральних діячів України, почесного громадянина м. Олександрії Юрія Дзбановського з комедією за твором М.Старицького «За двома зайцями» став кращим в області та здобув диплом І ступеню.
Колектив театру виборов перемоги у різних номінаціях: «Краща режисура» – режисер Юрій Дзбановський; «Краща сценографія» – художник Катерина Судакова; «Краще музичне оформлення»; «Кращий сценічний дебют» – актриса театру Оксана Радомська; «Кращий виконавець чоловічої ролі» – актор театру Дмитро Клюєв та «Кращий виконавець жіночої ролі» – актриси театру Тетяна Бессмольна і Світлана Мозгова.

 

На изображении может находиться: 1 человек, стоит

 

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят и шляпа

 

На изображении может находиться: 1 человек, стоит и на улице

 

На изображении может находиться: 2 человека, люди стоят

 

На изображении может находиться: 9 человек, люди стоят

 

 

Джерело: Центральна міська бібліотека м.Олександрія

x

Рекомендуємо

Готель Соломона м.Олександрія

Здається, ми вже звикли до цієї споруди в її теперішньому вигляді. Вона знаходиться на розі ...

EnglishRussianUkrainian