Озвучено результати позапланових перевірок навчальних закладів

Озвучено результати позапланових перевірок навчальних закладів

Більшість приписів про усунення порушень у ході перевірок (81%) було виконано до початку навчального року (у 2018 році — 69%). Позапланові перевірки навчальних закладів продовжуються.
Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Так, до початку навчального року було проведено 77 позапланових перевірок з питань дотримання санітарного законодавства, 67 позапланових перевірок у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та 826 комісійних обстежень (ДНЗ, ЗНЗ, вищі навчальні заклади І-ІІ ступеня акредитації).

У 526 закладах були виявлені порушення, що становить 54% від загальної кількості перевірених закладів (у 2018 році — 76%).

Встановлено, що за останні роки поліпшилась матеріально-технічна база закладів освіти — виконано капітальні ремонти дахів, фасадів, гральних та фізкультурних майданчиків, внутрішніх приміщень закладів, проведено заміну водопровідних та каналізаційних мереж, віконні блоки та двері замінено на енергозберігаючі, переобладнано системи опалення, придбано меблі та обладнання, виконано утеплення стін, встановлено індивідуальні водоочисні пристрої (фільтри).

Однак проведення реконструкції та капітальних ремонтів приміщень, у т.ч. харчоблоків і спортивних залів, потребують ще 63 заклади, а саме: 24 ДНЗ (м. Кропивницький, Добровеличківський, Олександрійський, Благовіщенський, Долинський, Маловисківський, Новгородківський та Олександрівський райони), 37 ЗНЗ (м. Кропивницький, Новгородківський, Олександрівський, Олександрійський, Голованівський, Знам’янський, Долинський, Компаніївський та Маловисківський райони), 2 ВНЗ І-ІІ ступеня акредитації (Знам’янський та Новомиргородський райони).

39 харчоблоків навчальних закладів (18 ДНЗ, 20 ЗНЗ та одне ПТУ) не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Зокрема у трьох ДНЗ та трьох ЗНЗ немає холодної проточної води, у трьох ДНЗ та чотирьох ЗНЗ відсутня гаряча проточна вода на харчоблоках, 7 навчальних закладів недостатньо забезпечені технологічним обладнанням, а 14 – холодильним.

За санітарно-хімічними показниками питна вода не відповідала вимогам ДСаНПіНу 2.2.4-171-10 у навчальних закладах Бобринецького, Добровеличківського, Долинського, Знам’янського, Кропивницького, Компаніївського, Новоархангельського, Петрівського, Устинівського районів, за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками – в Олександрійському районі. Для покращення якості води у 131 навчальному закладі (51 ДНЗ, 78 ЗНЗ, 2 ВНЗ І-ІІ ступеня акредитації) на водопровідних мережах встановлено водоочисні пристрої (фільтри).

12 навчальних закладів області не мають власних джерел водопостачання, тому використовують воду, яка доставляється. Це 5 ДНЗ (Устинівський район) та 7 ЗНЗ (Устинівський, Бобринецький, Олександрійському та Світловодському райони). 15 закладів працюють на пічному опаленні — 7 ДНЗ (Благовіщенський, Долинський, Новоархангельський та Устинівський райони), 7 ЗНЗ (Бобринецький, Вільшанський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський та Олександрівський райони), одне ПТУ (Новомиргородський район).

Внутрішні туалети для дітей обладнані у 884 навчальних закладах (366 ДНЗ, 483 ЗНЗ, 35 закладів професійно-технічної освіти). Однак залишається 14 закладів, які потребують облаштування внутрішніх туалетів. Це 4 ДНЗ (Вільшанський, Новомиргородський та Новоукраїнський райони), 7 ЗНЗ (Бобринецький, Знам’янський, Новоархангельський та Олександрійський райони), 3 ПТУ (Новомиргородський та Олександрівський райони, м. Кропивницький). Не каналізованими залишаються 3 ДНЗ у Вільшанському, Новомиргородському та Новоукраїнському районах.

gre4ka.info

Схожі публікації