Пам’ять воїнів-інтернаціоналістів вшанували в Олександрії

Пам’ять воїнів-інтернаціоналістів вшанували в Олександрії

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ша річниця виводу радянських військ з Республіки Афганістан.

З нагоди цієї пам’ятної дати в Олександрії урочисті заходи розпочалися у військовій частині №2269. На плацу пройшло урочисте шикування, нагородження воїнів-інтернаціоналістів та покладання квітів до пам’ятної стели загиблим військовим при виконанні службових обов’язків в Афганістані.
Після цього біля меморіального комплексу воїнам-афганцям пройшов мітинг-реквієм.
У ньому взяли участь міський голова С.Цапюк, представники міської влади, депутати, військовослужбовці, воїни-інтернаціоналісти та жителі міста різних поколінь.

На початку до присутніх звернувся Степан Цапюк, який відзначив подвиг наших військовослужбовців, що стали героями та взірцем для наслідування. Вертолітники виконували інтернаціональний обов’язок в різних «гарячих» точках планети. Із Олександрії та Олександрійського району для виконання інтернаціонального обов’язку в Афганістан було направлено 735 солдатів. Із них 26 військових живими не повернулися додому.

С.Цапюк побажав афганцям і їх сім’ям міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба над Україною.
Міська влада надає всебічну допомогу ветеранам-афганцям та сім’ям, які втратили своїх рідних. Цього року 5 родинам загиблих з міського бюджету виплачено допомогу по 10 тисяч гривень.
Під час заходу також виступили військовий комісар О.Балабуха, командир військової частини №2269 Р.Розенберг та голова Олександрійської громадської організації воїнів-інтернаціоналістів «Солдати в Афгані» Є.Звєрєвщиков.

Учасники мітингу згадали поіменно усіх земляків, які не повернуся живими з війни, вшанували їх пам’ять хвилинною мовчання та поклали квіти до меморіалу.

Джерело: Сучасна Олександрія

Схожі публікації