Перевірені лікарями прийоми, які збережуть вам здоров’я в сезон грипу та застуди

Перевірені лікарями прийоми, які збережуть вам здоров’я в сезон грипу та застуди

У кожного є свої хитрощі і методи, які допомагають піклуватися про здоров’я. Лікарі не виняток. Їх прийоми можуть здатися дивними, але кожен з них перевірений наукою. Наприклад, ви знали, навіщо лікарі їдять взимку морозиво, носять другий комплект шкарпеток з собою і не упускають можливості подрімати посеред дня?

 

Міцні напої не вбивають віруси, а холодне морозиво, навпаки, допомагає при застуді.

Раніше вважалося, що алкоголь допомагає «дезінфікувати» організм, вбиваючи збудників. Наука спростувала цей міф, довівши зворотне: міцні напої знижують температуру тіла, створюючи комфортні умови для розмноження вірусів і бактерій.

А ось лікування холодом дійсно працює. Морозиво заспокоїть роздратоване горло, зменшить біль і зніме набряк носоглотки.

Тримайте при собі другу пару шкарпеток

Важливо, щоб вони були теплими. Одягніть їх, як тільки відчуєте холод в ногах. В іншому випадку імунна система почне посилено постачати цю ділянку тіла кров’ю, щоб зігріти його, замість того щоб сконцентруватися на боротьбі зі збудниками в області носоглотки. Відомо, що чим більше завдань доводиться одночасно вирішувати імунній системі, тим гірше вона з ними справляється.

Використовуйте для захисту правильні маски

Медичні маски бувають різними. Купуючи двосторонню, запам’ятайте наступне: якщо ви хворієте і не хочете заразити своїми мікробами інших, потрібно надіти таку маску кольоровою стороною назовні. Якщо ви здорові, але хочете захиститися в громадських місцях від вірусів, надягайте маску білою стороною назовні.

Позбавтеся від нальоту

Погані зуби і неправильний догляд за ними підвищують шанси захворіти на застуду та грип. Ротова порожнина — це ідеальне середовище для розмноження бактерій і вірусів, тому не варто нехтувати професійним доглядом. Дотримуйтесь простих правил:

Ретельно чистіть зуби щіткою 2-3 рази на день.
Використовуйте ополіскувач для рота після чистки зубів.
Використовуйте спеціальні йоржики і нитки для зубів, щоб дістатися до місць, недоступних для зубної щітки.
Робіть професійну чистку зубів у стоматолога раз на півроку.
Вчасно лікуйте карієс.

Сходіть на лікувальний масаж

Професійний лікувальний масаж підсилює мікроциркуляцію крові і ненадовго піднімає температуру тіла, тим самим допомагаючи імунітету знищувати збудників.

Використовуйте антисептик для телефону, а просте мило — для рук

Недавні дослідження показали, що антисептик не може бути повноцінною альтернативою миття рук. Правильніше наносити його вже після цієї процедури, а також використовувати для того, щоб протирати комп’ютер або смартфон, на якому знаходиться більше бактерій, ніж на сидінні унітазу або підошві черевика.

Схожі публікації