Перший в Україні веломобіль виїхав на випробувальний маршрут

Перший в Україні веломобіль виїхав на випробувальний маршрут

Перший в Україні веломобіль, який зробив Олексій Ганшин із села Китайгород Олександрівського району Кіровоградської області, виїхав на випробувальний маршрут довжиною 380 км.

24-го травня- розробник лежачого велосипеда виїхав із Китайгорода на маршрут Сміла – Черкаси – Золотоноша – Переяслав-Хмельницький – Бориспіль – Бровари – Козелець. «Якщо у мене не вийде проїхати міст у Черкасах, то доведеться робити «гак» через Канів», – говорить Олексій Ганшин.

Мета подорожі – проїхати веломобілем 380 км рівною дорогою за один день. По дорозі Олексій викладає фото свого місцезнаходження на своїй сторінці у Фейсбук де звітує про пройдений кілометраж та середню швидкість руху. » 64 кілометри», – відзвітував Олексій об 11-й годині. Годину до того писав, що середня швидкість веломобіля – 18 кілометрів.

Веломобіль Олексій Ганшин зробив з пластику та металу за рік. Витратив на матеріали майже 20 тисяч гривень. Вага веломобіля – 40 кілограмів, розвиває швидкість до 45 кілометрів за годину. Веломобіль має сонячні батареї, які заряджають повербанк, від якого живляться фари вночі та можна заряджати телефон. Свою модель винахідник назвав «Пілігрим».

«Суть веломобіля – це комфортний лежачий велосипед з корпусом. Він не потребує джерел енергії. Якщо ввійти в нормальний режим роботи тіла, то людина може без проблем проїхати до 300 кілометрів, це не викликає великого навантаження. На велосипеді людина сидить – і це збільшує опір повітря, а на веломобілі положення тіла – лежаче. Крім того, є захист від дощу та сонця«, – розповідає Олексій Ганшин.

 

Недоліки у веломобіля є: «Якщо велосипед можна затягти на другий чи третій поверх, він не потребує багато місця для зберігання, то веломобілю потрібен гараж. І не зручно часто вилазити та залазити в нього. Не зручно зіскакувати з бордюрів, все-таки йому потрібна велодоріжка». За освітою чоловік технік електрозв’язку. Виготовленням лежачих велосипедів займається 13 років.

 

Джерело

Схожі публікації