Плату за розподіл газу обіцяють зменшити для тих, хто його не споживає

Плату за розподіл газу обіцяють зменшити для тих, хто його не споживає

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, попередньо схвалила проєкт змін до Кодексу газорозподільних систем.

Як зазначив голова комісії Валерій Тарасюк, після громадського обговорення постанову ухвалять у березні.

Проєктом змін передбачається, що для нового побутового споживача або за умови відсутності споживання природного газу протягом усього попереднього газового року, річна замовлена потужність визначається Оператором ГРМ на рівні:

  • 39 куб. м — для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;

  • 126 куб. м — для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;

  • 314 куб. м — для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення.

Для тих споживачів, які споживали газ, річна замовлена потужність визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання за минулий рік. У той же час, ці обсяги не можуть бути меншими, ніж для тих, хто газу не споживав. Тобто мінімальні обсяги — 39 куб. м для плити, 126 куб. м — для підігріву води, 314 куб. м — для опалення.

Відзначимо, плата за розподіл газу встановлена облгазами в середньому на рівні 1,20-1,30 грн на рік. Таким чином, власник порожньої квартири заплатить приблизно 50 грн на рік, а власник порожнього будинку — близько 400 грн.

Джерело: Еспресо

Схожі публікації