Початок опалювального сезону в Олександрії може опинитися під загрозою

Початок опалювального сезону в Олександрії може опинитися під загрозою

7 серпня відбулося робоче засідання громадської ради при виконавчому комітеті. На ньому розглянули питання про опалювальний сезон.

На сьогодні заборгованість споживачів за природний газ перед КП «Теплокомуненерго» становить 65,3 млн. грн, з них 50,3 млн. грн — борг населення.

Для отримання лімітів на газ теплопостачальне підприємство має сплатити не менше 90% заборгованості. Зараз оплачено лише 88,6%, через що початок опалювального сезону в Олександрії може опинитися під загрозою.

КП «Теплокомуненерго» активно проводить роз’яснювальну роботу та укладає договори реструктуризації з боржниками, щоб якомога швидше ліквідувати існуючу заборгованість.

Одночасно ведеться підготовка до нового опалювального сезону. На сьогодні котельні, теплові пункти і мережі готові на 65%, відповідні роботи тривають.

У той же час все більшу кількість населення звертається з заявами на відключення від централізованого теплопостачання. Все олександрійці, які не мають заборгованості за тепло, отримали дозволу на установку автономного опалення, а це понад тисячу жителів.

Мер Степан Цапюк, який був запрошений на засідання, зазначив, що в цьому році найбільша кількість людей звернулася за наданням дозволів. Влада змушена піти назустріч, оскільки ситуація з поставками природного газу в Україну залишається нестабільною.

Також мер Олександрії поінформував присутніх про те, що Кабміном прийнята постанова, якою для міст обласного значення зафіксовано граничний тариф в розмірі 1400 грн за 1 Гкал тепла. Але економічно обґрунтовані тарифи в містах значно вище, тому доведеться покривати різницю в тарифах. Ці суми є непідйомними для бюджетів міст.

В Олександрії ситуація не найгірша, але якщо відповідна постанова не скасують, то виникнуть фінансові труднощі з покриттям різниці в тарифах, а в КП «Теплокомуненерго» через брак коштів — із закупівлею газу для населення.

Для врегулювання відповідної проблеми направлені листи до профільних міністерств і асоціації.

Джерело: Моя Александрия

 

Схожі публікації