Поліція з 21 жовтня почне перевіряти COVID-cертифікати за QR-кодом у громадських місцях

Поліція з 21 жовтня почне перевіряти COVID-cертифікати за QR-кодом у громадських місцях

Поліція з 21 жовтня почне перевірки достовірності COVID-сертифікатів у громадських місцях за QR-кодом

Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ, інформує espreso.tv.

За словами першого заступника начальника Департаменту патрульно поліції Олексія Білошицького, Нацполіція спільно з Міністерством цифрової трансформації розробили і почали інтеграцію програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або їх паперових аналогів.

«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби — під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків», — цитує пресслужба слова Білошицького.

За його словами, всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Так, у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити — інформація про вид щеплення, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

«Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки», — застеріг він.

Білошицький нагадав, що у випадку виявлення підробки документу про вакцинацію особа може отримати штраф від 17 до 34 тис. грн. Якщо ж буде доведено, що особа, хвора на COVID-19, розповсюдила хворобу, вона може бути притягнута до кримінальної відповідальності.

Схожі публікації