Президент дав доручення у зв’язку з пожежею в Одесі

Президент дав доручення у зв’язку з пожежею в Одесі

Президент доручив у місячний термін перевірити протипожежну та техногенну безпеку дитячих садків, шкіл, училищ та вищих навчальних закладів.

Президент Володимир Зеленський дав завдання Кабінету міністрів спільно з органами місцевої влади провести ряд завдань в місячний термін, повідомляє Офіс президента.

Зокрема, глава держави доручив провести детальну і всебічну перевірку стану протипожежної та техногенної безпеки закладів, установ і організацій з масовим перебуванням людей: дитячих садків, шкіл, професійно-технічних закладів та вищих навчальних закладів, гуртожитків, закладів охорони здоров’я та соціального захисту населення, державних об’єктів критичної і транспортної інфраструктури;

Також Кабмін повинен провести перевірку всіх посадових осіб, які надають висновки про стан пожежної безпеки того чи іншого об’єкта на предмет недбалості, безвідповідальності або недоброчесності при виконанні ними службових обов’язків.

«Вимагаю жорстко реагувати на факти виявлених порушень пожежної або техногенної безпеки, домагатися їх безумовного усунення, а також притягнення до відповідальності посадових осіб, що їх вчинили,. Пропоную подивитися стан і належну забезпеченість матеріально-технічними та транспортними ресурсами рятувальних підрозділів, служб невідкладного реагування та медицини катастроф ; передбачити вдосконалення їх технічного оснащення та оновлення сучасними засобами порятунку і комунікацій «, — повідомив Зеленський.

«Окремо закликаю бізнес — власників торгових центрів, кінотеатрів, ресторанів, готелів і т.д. бути соціально відповідальними, забезпечити в своїх закладах пожежну безпеку, не чекаючи державних перевірок. Давайте будемо відповідальними і вивчимо нарешті отримані страшні уроки заради збереження найціннішого — життя українських громадян «, — додав президент.

Про виконану роботу, актуальні проблеми та пропозиції президент попросив доповісти до 10 січня 2020 року.

Міністерство внутрішніх справ ініціюватиме посилення відповідальності за недбале ставлення до пожежної безпеки. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Таку ініціативу МВС висунуло після пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.

Відзначимо, в результаті пожежі зниклими без вісті числяться 14 чоловік, одна студентка загинула, ще 29 осіб постраждали.

Поліція розглядає дві версії виникнення пожежі: аварійна робота електрообладнання та навмисний підпал.

Джерело: Корреспондент

Схожі публікації