Прийом дітей до школи: омбудсмен назвав незаконні причини відмов

Прийом дітей до школи: омбудсмен назвав незаконні причини відмов

В Україні школи вже приймають документи для зарахування дітей до перших класів шкіл. Проте батьки стикаються з відмовами. Які з них є незаконними та що робити батькам – читайте у статті.

За словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, найчастіша причина відмов у прийомі до школи – відсутність прописки у дитини в потрібному будинку або районі.

Експерт запевнив, що такі відмови незаконні й батькам потрібно звертатися із заявою.

Беруть дітей тільки по реєстрації

Батьки майбутніх першокласників часто скаржаться на те, що районні управління освіти розподілили школи так, що складно потрапити в ту, яка найближче до місця проживання.

Адміністрації школи з батьків вимагають довідки, які не передбачені законом. І з такими проблемами стикаються навіть ті, у кого є реєстрація в необхідному районі.

У чому тут проблема? Деякі діти не прописані в тому будинку, який прив’язаний безпосередньо до потрібної школі. І не допомагає навіть те, що в цій школі навчалися батьки, брати або сестри дітей.

У нових районах ситуація просто катастрофічна

Мешканці нових ЖК у великій містах ще в гіршій ситуації. Звичайних шкіл там майже немає, тільки приватні, де рік навчання коштує в середньому 20 – 27 тисяч гривень. Але багато батьків не мають можливості платити такі гроші.

Що говорить освітній омбудсмен

Сергій Горбачов переконує, що вимагати від батьків необов’язкові довідки у школах не мають права. Також у закладах освіти не можуть відмовляти в прийомі документів при відсутності реєстрації.

«Немає єдиних правил, яким чином відбувається розподіл будинків у прив’язці до школи. І будь-яка відмова в прийомі заяви – незаконна. Якщо таке відбувається, пишіть нам звернення, будемо розбиратися»,
– сказав омбудсмен.

За його словами, ніхто не має права відмовити в прийомі заяв від батьків для вступу до школи, оскільки це незаконно.

Горбачов зазначив, що батьки мають право вибирати для дитини будь-яку школу і ніхто не може обмежувати їх і відмовляти в прийомі документів, якщо в школі є вільні місця.

Документи до першого класу

Які документи потрібно для зарахування дитини до школи:

-паспорт або інший документ, що засвідчує особу заявника (одного з батьків),

-копія та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що засвідчує її особу,

-оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1 / о,

-документ, що підтверджує місце проживання дитини або батьків, якщо дитина претендує на школу поруч з будинком.

Подати документи може один з батьків, але тільки особисто. Всі інші довідки та документи батьки можуть подавати на свій особистий розсуд.

Окрім того, батьки мають право подати документи на вільні місця в будь-яку кількість шкіл.

Джерело: 24 канал

Схожі публікації