Пропозиція Газпрому щодо транзитного контракту є неприйнятною — Міненерго

Пропозиція Газпрому щодо транзитного контракту є неприйнятною — Міненерго

В українському уряді вважають пропозицію російського Газпрому, надіслану Нафтогазу, щодо укладання нового договору на транзит газу на 1 рік або продовження чинного за умови відмови України від перемог в арбітражах неприйнятною.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Україн Олексій Оржель в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Давайте відверто. Ця пропозиція, яку було отримано, вона є неприйнятною для України, враховуючи те, що потрібно відмовитися від арбітражів та підписати угоду всього лише на 1 рік», — повідомив Оржель.

Водночас український міністр висловив сподівання, що Україні та Росії все ще вдасться домовитися про укладання нової угоди про транзит газу з Росії до ЄС через ГТС України. Нагадаємо, що чинна угода, в межах якої Україна щороку отримує 3 мільярди доларів доходів за транзит газу, закінчується 31 грудня 2019 року.

Наступний раунд переговорів про нову угоду на транзит газу за участі ЄС, Росії та України має відбутися наприкінці листопада 2019 року.

18 листопада у Газпромі заявили, що надіслали Нафтогазу офіційну пропозицію про укладання нової угоди на транзит газу на 1 рік або продовження чинних контрактів. Умовою цього є відмова України від претензій до Газпрому в межах перемоги у Стокгольмському арбітражі, а також від штрафу, який на Газпром наклав українських антимонопольний комітет.

Зазначимо, що Україна на переговорах про транзит газу намагається укласти з Росією довгостроковий контракт на транзит газу терміном на 10 років з фіксованими обсягами транзиту, а також відповідальністю сторін за порушення угоди. Крім цього, за наполяганням України та ЄС, новий контракт мають укласти за європейськими правилами. Для цього в Україні ухвалили закон про анбандлінг Нафтогазу, який передбачає створення незалежного від Нафтогазу Оператора ГТС.

Джерело

Схожі публікації