Регулятор ЄС схвалив вакцину Novavax проти COVID-19

Регулятор ЄС схвалив вакцину Novavax проти COVID-19

У понеділок, 20 грудня, Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дало дозвіл на продаж вакцини проти COVID-19 Nuvaxovid компанії Novavax для запобігання COVID-19 у дорослих.

Про це йдеться у заяві регулятора, інформує Еспресо TV.

«Після ретельної оцінки комітет EMA з лікарських засобів для людини (CHMP) консенсусом дійшов висновку, що дані про вакцину є надійними та відповідають критеріям ефективності, безпеки та якості ЄС», — повідомляє EMA.

Вакцина на основі білка «підтримає кампанії з вакцинації в країнах-членах ЄС під час вирішальної фази пандемії», вважає агентство.

За результатами двох клінічних досліджень, у яких взяли участь понад 45 тис. осіб, Nuvaxovid був ефективним для запобігання COVID-19 у людей від 18 років.

Побічні ефекти, які спостерігалися під час досліджень при застосуванні препарату, зазвичай були легкими або помірними і зникали через кілька днів після вакцинації. Найпоширенішими з них були чутливість або біль у місці ін’єкції, головний біль, втома, біль у м’язах, загальне погане самопочуття, біль у суглобах, нудота чи блювота.

На відміну від інших препаратів проти коронавірусу, вакцина Novavax не потребує зберігання при екстремально холодних температурах.

Після офіційного схвалення Європейської комісії Novavax стане п’ятою вакциною проти COVID-19, яку схвалять для використання в 27 країнах.

Схожі публікації