Розкрито таємницю загадкового сейсмічного гулу, який чули у всьому світі

Розкрито таємницю загадкового сейсмічного гулу, який чули у всьому світі

Народження підводного вулкана викликало землетруси і дивний сейсмічний гул, який чули в різних куточках світу.

У 2018 році сейсмологічні станції світу зафіксували аномальний тривалий гул. Тоді вчені припустили, що це може бути пов’язано з серією невеликих землетрусів приблизно в 50 кілометрах від східного узбережжя острова Майотта в Індійському океані, що відбулися за півроку до цього. Правда, тоді була не ясна причина цих явищ,  повідомляє LiveScience з посиланням на Nature Geoscience.

Зараз же стало зрозуміло, що швидше за все джерелом виступив резервуар з глибини Індійського океану що заповнений магмою. Через кілька місяців після виникнення шуму біля узбережжя Майотта народився новий підводний вулкан, розташований між Мадагаскаром і Мозамбіком.

У новому дослідженні розповідається, як на протязі року магма подорожувала з резервуара, розташованого приблизно в 35 кілометрах під дном океану, через земну кору, поки не досягла морського дна і не створила новий вулкан. Причому на проходження від верхньої мантії до морського дна треба було всього кілька тижнів.

Довжина новонародженого вулкана становить приблизно 5 кілометрів, а висота — майже 0,8 км. Хоча вулкан вже сформований, землетруси можуть все ще стрясати цей район.

 

Схожі публікації