Щастя замовляли? 5 книг про те, як керувати своїм життям

Щастя замовляли? 5 книг про те, як керувати своїм життям

Рецепти щастя за всі часи хвилювали людство, тож не дивно, що автори цих книжок по-своєму намагаються знайти свій власний шлях до гармонії зі світом і собою. При цьому кожен пропонує власну модель керування щастям – від опанування позитивним мисленням і отриманням насолоди до медитації та здійснення бізнес-мрій.

Лоретта Граціано Брюнінг. Керуй гормонами щастя. 

Ця книжка з підзаголовком про те, як хімічний коктейль у мозку допомагає змінити негативне мислення, насправді чудове вирішення всіх проблем. Принаймні на побутовому рівні результат гарантований, а вже успіх в особистому житті поготів. Адже саме на прикладі стосунків у щоденному житті можна зрозуміти, як працюють великі соціальні моделі з механізмами комунікацій включно. Наприклад, чому наш мозок підтримує негативне мислення або як воно пов’язане з цинізмом, який позитив від позбавлення загрози. У будь-якому випадку авторка закликає до того, щоб кинути звинувачувати у всіх своїх проблемах і негараздах близьке оточення чи суспільство взагалі. Досить страждати через вселенську несправедливість! Виявляється, наше життя майже цілковито залежить від нас самих і можна навчитися сприймати навколишній світ позитивно.

Тимо Айраксинен. Щастя. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко;

За всі часи людина прагла щастя, натомість у цій книжці фінського філософа нас переконують, що це заняття – не найголовніше. По-перше, якщо всі шукатимуть за цією ефемерною матерією, не знаючи, з чого саме вона складається, то хто тоді смажитиме картоплю і варитиме борщ? Саме такі провокаційні питання ставлять у цьому незвичайному дослідженні. По-друге, що саме вважати за щастя у нинішньому суспільстві, де прості радощі давно вже не грають ролі, натомість алкоголь, наркотик і сексуальні втіхи на зразок мазохізму, як вважає філософ, для багатьох вже стали нормою «задоволень» у житті? Таким чином, зіткнення моральних чеснот і соціальної поведінки індивіда дає несподівані результати, перед якими розгублено розводять руками соціологи, а вже автор книжки докладно розповідає, як і чому це сталося і який існує вихід. І якщо вже «насолодою» замінювати «щастя», то чому солодуни у цьому житті не завжди бувають щасливі, а доброчесні люди так само нерідко стають нещасними?

Ґретхен Рубін. Проект Щастя.

Одного разу, коли надворі дощило, а в шибках автобусних вікон відбивалося похмуре осіннє місто, авторка цієї незвичайної книжки замислилася над сенсом свого життя. «Чого я хочу?» — спитала вона в себе і зрозуміла, що бажання бути щасливою у неї на першому місці. Але для здійснення цього бажання замало лише замислитися над ним на мить! І тому розробці ідеї, що отримала назву «Проект Щастя», було присвячено цілий рік – у надії, що він змінить її життя. І відтоді розпочалося наближення до мрії – поволі, маленькими кроками, щодня працюючи над собою. Саме так, на думку авторки, можна здобути впевненість у собі, визнання людей і, зрештою, омріяне щастя. Таким чином, увібравши в себе мудрість століть, а також щоденні практичні поради, цей проект вкотре доводить, що маленькі життєві зміни призводять до великих звершень. Треба лише визначитися із тим, що записати до свого проекту, щоб відчути себе насправді щасливим.

Далай-Лама, Десмонд Туту, Дуґлас Абрамс. Книга радості. Вічне щастя в мінливому світі.

У цій книжці від двох видатних осіб даються відповіді на питання: як впоратися з гнівом, люттю, горем, відчаєм, зневірою. Світові духовні лідери, лауреати Нобелівської премії миру Далай-лама і Десмонд Туту діляться секретами, що допоможуть поглянути на себе і власне життя по-новому. Автори навчать, як досягти духовної гармонії, розкажуть про причини виникнення негативних емоцій і про те, як давати їм раду. Радість закладено в кожному з нас, це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї чи кар’єри. «Стань щасливішим уже сьогодні!» — це головне гасло філософії, яку сповідують автори цієї незвичайної книжки.

Тоні Шей. Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії.

Це книжка про великі гроші, дружбу і справжню любов до людей; коли родиною є не тільки родичі, а також працівники, клієнти і навіть конкуренти. Це книжка про вміння кожної миті наповнювати своє життя змістом, вносити елемент інтриги задля власного щастя і щастя людей, які знаходяться навколо тебе; викладатися на повну в усьому — як у дрібницях (таких як вчасна доставка замовлення), так і в підкоренні гірських вершин. У цьому виданні Шей розповідає про свої перші спроби у бізнесі, про те, як йому вдалося здобути прибуток завдяки творчому підходу та кмітливості, дає поради підприємцям-початківцям. Деякі сюжети оповідають про його пригоди у бізнесі, в інших автор ділиться історіями юності, коли йому не хотілося робити те, що від нього очікували дорослі.

Джерело: канал 112  

 

Схожі публікації