Що привабить туристів в Олександрію у найближчі роки?

Що привабить туристів в Олександрію у найближчі роки?

27 березня в галереї VashArt пройшла публічна презентація проєкту “Олександрія – місто-магніт”.

Перший крок

Створення чотиристоронньої платформи “Магніт”, що об’єднує громаду, владу, бізнес та медіа, й спрямована на визначення культурно-креативних орієнтирів, що дозволять олександрійцям більш чітко сформувати бачення майбутнього міста. Це культурні простори й події, які стануть предметом гордості олександрійців і приваблюватимуть до міста туристів. 

Ідея

Олександрія має гарну транспортну розв’язку (в місто зручно дістатись автомобільними та залізничними шляхами) та хороший потенціал для розвитку туризму. Втім, самі олександрійці, говорячи про місто, в основному згадують славетні шахтарські роки та місцевий футбольний клуб і мають доволі завужений коридор візій майбутнього міста.

Такі дані наводяться в масштабному дослідженні комунікаційних стратегій в креативних індустріях 12-ти малих міст України, яке у 2020 році провів Львівський медіафорум за підтримки Українського культурного фонду.

До 12 досліджуваних міст увійшла й Олександрія. За рейтингом культурно-креативного підприємництва наше місто отримало одні з найнижчих оцінок експертів.

Неприємно вражена результатами дослідження, керівниця Тренінгового центру “Мозаїка” Анна Орловська звернулась до міської влади із пропозицією співпрацювати в напрямку створення потужної онлайн-платформи “Магніт”, що об’єднає мешканців міста.

Плани на 2021-й

Міська влада підтримала ідею й організатори Платформи (Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA “Канікули з користю”, Тренінговий центр “Мозаїка”, ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр”) подали великий проєкт до Українського культурного фонду. Проєктом передбачається до кінця 2021 року проведення ґрунтовного дослідження, що допоможе в пошуку нових культурно-креативних орієнтирів серед олександрійців.

В травні 2021 року стане відомо, чи отримає проєкт фінансування від УКФ. Навіть у разі відхилення проєкту організатори не збираються зупинятись і шукатимуть додаткове фінансування.

Що далі?

Після проведення дослідження буде розроблено й подано на розгляд до Олександрійської міської ради проєкт цільової програми підтримки культурно-креативних індустрій із відповідним фінансуванням з міського бюджету. Учасникам Платформи “Магніт” надаватиметься всебічна підтримка заради розробки та втілення ними власних масштабних культурно-креативних проєктів у 2022 та наступних роках.

Як приєднатись до Платформи?

Стати учасником онлайн-платформи можуть всі охочі. Однією з головних передумов успішної реалізації проєкту є активна участь спільноти у розвитку культурно-креативних індустрій. Важливо долучатись, пропонувати ідеї, висловлювати свої пропозиції та зауваження. Все це сприятиме формуванню дієвої стратегії туристичної привабливості та розвитку креативного потенціалу Олександрії.

Для приєднання до платформи потрібно заповнити гугл-форму за посиланням.

 

Схожі публікації

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Руслан , 29.03.2021 @ 23:54

    А Вы Знаете почему потерялась культура общения среди людей ???!!!!!— В стране война, условия стабильности жизни, без работы и заработка ,а особенно в Александрии для провождения культурной жизни -а много “очень развивающихся ” людей покинули этот город вместе с культурой!

    !!!!!!!!

Коментарі закрито