Школярів більше не зможуть залучати до прибирання класів

Школярів більше не зможуть залучати до прибирання класів

Новий санiтарний регламент, що набув чинностi у сiчнi 2021 року, не передбачає залучення школярiв для миття пiдлоги та вiкон, а також використання ними мийних та дезiнфiкувальних засобiв.

Про це йдеться у роз’ясненнi Державної служби якостi освiти щодо особливостей органiзацiї освiтнього простору в школах, передає Освiта.UA.

“Старий регламент передбачав також, що учнi можуть самостiйно прибирати класи, кабiнети i лабораторiї, i називав це “самообслуговуванням”, – зазначають в Держслужбi.

Водночас у новому документi термiн «самообслуговування» також фiгурує, однак вiн означає лише прибирання за собою смiття та тримання свого робочого мiсця у чистотi.

“Дозволяє Санiтарний регламент залучати учнiв 5-11(12) класiв лише до поливу рослин та вологого прибирання поверхонь (без миття пiдлоги та вiкон i використання мийних та дезiнфiкувальних засобiв). Вiдбуватись це має за участi вчителiв або медичних працiвникiв, а тривалiсть самообслуговування не має перевищувати 1 години на тиждень”, – йдеться у роз’ясненнi Державної служби якостi освiти.

Також у Держслужбi повiдомили, що вiдтепер пiд час iнституцiйних аудитiв шкiл вiдбуватиметься вивчення освiтнього середовища школи з огляду на його вiдповiднiсть вимогам нового Санiтарного регламенту. Педагогiчнi колективи мають врахувати змiни, здiйснюючи самооцiнювання освiтнього та управлiнського процесiв у школi.

 

Джерело: Златопіль

Схожі публікації