Скоро в обігу з’являться банкноти у 1000 гривень

Скоро в обігу з’являться банкноти у 1000 гривень

25 жовтня у готівковому обігу з’являться банкноти у 1000 гривень.

За чверть століття Банкнотно-монетний двір Національного банку України виготовив майже 25 мільярдів банкнот гривні та 11 мільярдів розмінних і обігових монет. Сьогодні Банкнотно-монетний двір на 100% забезпечує потреби України у виготовленні власної грошової одиниці: банкнот, розмінних, обігових та пам’ятних монет. Про це йдеться на сайті Національного банку України.

Першочергово Національний банк планує ввести в обіг близько 5 мільйонів штук таких банкнот. Україна має повний цикл виготовлення грошей: від розроблення дизайну та виробництва захищеного паперу до пакування готових банкнот та монет.

Банкнота номіналом 1000 гривень має понад 20 елементів захисту, що дозволяють гарантовано підтвердити її справжність. Вона має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту.

Найголовніші з них – «віконна» захисна стрічка та елемент SPARK. Це елементи з оптично-змінним ефектом: при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки, а колір елементу SPARK поступово міняється від золотистого кольору до нефритового.

Введення в обіг нової банкноти номіналом 1000 гривень зробить розрахунки для громадян і бізнесу зручнішими, сприятиме зменшенню операційних витрат банківських установ та витрат на інкасацію.

Джерело: Олександрійські новини

Схожі публікації