Скорочення районів: їхати по довідки “за тридев’ять земель” не доведеться

Скорочення районів: їхати по довідки “за тридев’ять земель” не доведеться

Після укрупнення районів, всі необхідні послуги будуть здійснюватись на рівні громад. Людям не доведеться їхати по довідки за сотні кілометрів
Укрупнення районів, як того вимагає новий адміністративно-територіальний устрій повинен поліпшити якість надання послуг населенню, розповів міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов

Розмови про те, що бабусі треба буде їхати за довідкою за сотні кілометрів – це маячня. Адже базові послуги будуть надаватися на рівні громад, де будуть існувати Центри надання адміністративних послуг. Вони будуть підтримуватися державою, яка виділятиме на них кошти. Тому їхати нікуди не треба,– сказав міністр.

Так само люди зможуть не їхати до райцентру, а отримати кваліфіковану допомогу в опорних лікарнях. За словами Чернишова, незабаром громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державою. На його думку, ухвалений закон про райони – це компроміс, адже адміністративно-територіальний устрій потребував змін.

Замість 490 районів створять 136. Влада запевняє, що зміна районів обійдеться дешево, проте в майбутньому зекономить для громад значні кошти. 17 липня Верховна Рада вже проголосувала за цей закон.

Джерело

Схожі публікації