Смартфон за вакцинацію проти COVID-19 для громадян за 60 років: наразі ведуться переговори про виробництво ґаджетів в Україні, держкошти не залучатимуть

Смартфон за вакцинацію проти COVID-19 для громадян за 60 років: наразі ведуться переговори про виробництво ґаджетів в Україні, держкошти не залучатимуть

Заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко розповів, що гроші на державну програму, згідно з якою всі вакциновані проти COVID-19 громадяни віком від 60 років зможуть отримати безкоштовний смартфон, залучатимуть від співпраці з міжнародними компаніями.

Про це нардеп сказав у коментарі Суспільному, інформує Еспресо TV.

«Багато проєктів з цифровізації вже вирішено без залучення державних коштів. У перші роки роботи Мінцифри це були суто міжнародні гранти і фонди, які надавали відповідні кошти. Ми можемо продовжувати залучати до співпраці міжнародні компанії», — сказав Федієнко.

Він додав, що зараз проєкт знаходиться на етапі розв’язання питань щодо фінансування, розробки критеріїв, за якими люди можуть подаватися на програму та локалізації виробництва.

«Уже розпочалися переговори з розробниками щодо локалізації виробництва на території України, адже це дасть поштовх новій галузі, здешевить процес виробництва, дасть нові робочі місця, а також зменшить податки. Згадаймо, як в Індії свого часу запустили власне виробництво планшетів, і тепер кожен школяр має планшет вартістю $20», — розповів Федієнко. 

Нардеп зазначив, що зараз критерії для відбору на програму такі: людина повинна бути старшою за 60 років, пройти вакцинацію проти COVID-19 та мати базові цифрові навички.

Щодо цифрових навичок Федієнко каже, що попередньо потрібно провести певне тестування серед населення, щоб зрозуміти, наскільки добре вони обізнані у технологіях. На його думку, потрібно запровадити соціальну програму, щоб навчити людей користуватися цифровими застосунками.

Також Федієнко наголошує, що зараз є проблема у доступності мобільного зв’язку. У деяких населених пунктах його немає, але вже ухвалено закон, який дає повноваження регулятору контролювати і стимулювати мобільних операторів для поліпшення покриття.

«Моя головна порада — провести відповідний аудит громадян зазначеної вікової категорії, чи вміють вони користуватися цифровими додатками і використовувати їх у повсякденному житті. Для того, щоб зрозуміти реальну потребу. І другий важливий момент — треба провести переговори з відомими вендерами (постачальники товарів та послуг замовникам, — ред.), які готові займатися локалізацією свого виробництва на території України. Це дасть мінус 40-50% від вартості — прибирається імпорт, розмитнення, і вже маємо інші гроші. Коли ситуація у нас стабілізується, є вендери, що готові розміщувати своє обладнання для виробництва українських смартфонів», — підсумував Федієнко.

Схожі публікації