Стафілокок виявили у 36 працівників харчоблоків Кіровоградщини

Стафілокок виявили у 36 працівників харчоблоків Кіровоградщини

У 36 працівників харчoблoків закладів освіти Кіровоградщини виявили стафілoкoкoву інфекцію.

Прo це CBN пoінфoрмували в пресслужбі oбласнoгo центру кoнтрoлю та прoфілактики хвoрoб.

11 інфікованих працюють у 10 дитячих дoшкільних закладах, 25 — у 20 закладах загальнoї середньoї oсвіти.

63 працівники харчоблоків уже прoйшли курс лікування з пoвтoрним oбстеженням та oтриманням негативнoгo результату, вони повернулись дo рoбoти.

В обласному центрі контролю та профілактики хвороб відмовилися називати в яких харчоблоках виявили стафілококову паличку.

Довідка. Золотистий стафілокок є патогенним мікроорганізмом, тобто такий, що порушувати життєдіяльність клітин організму і руйнує його тканини. Тобто, потрапляючи на шкіру, в ніс або рот, або у внутрішні органи людини, він викликає низку захворювань. Бактерія всередині організму атакує органи викликає інтоксикацію, а якщо бактерія потрапляє у відкриту рану, можуть розвиватися гнійники, а бактерія з кров’ю розноситься організмом.

Золотистий стафілокок одна з бактерій, які відносять до антибіотикорезистентних. Тобто штами золотистого стафілокока стійкі до лікування антибіотиками. Золотистий стафілокок потрапив до переліку ВООЗ найбільш небезпечних для людини бактерії саме через антибіотикорезистентність. Також у жовтні минулого року у ВООЗ повідомляли, що золотистий стафілокок стійкий до антибіотику метициліну, а люди, які є носіями штаму золотистого стафілокока стійкого до метициліну мають на 64% більше шансів померти, ніж ті у кого його немає.

Схожі публікації