Старшокласники почнуть вивчати фінансову грамотність

Старшокласники почнуть вивчати фінансову грамотність

З 1 вересня учні 10-11 класів будуть вивчати курс “Фінансова грамотність”.

Міністерство освіти вже розробило спеціальні завдання, які незабаром буде введено в обов’язкові шкільні дисципліни як окрему тему.

Ці матеріали було створено проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» у співпраці з МОН та ДВНЗ «Університет банківської справи».

Новий посібник складається з п’яти розділів:

«Вступ до особистих фінансів»;

«Фінансова система та фінансові послуги»;

«Заощадження та інвестиції»;

«Запозичення та кредит»;

«Як себе захистити».

Як зазначається, ці навчальні матеріали повністю враховують зміни, які відбулися протягом останніх п’яти років на міжнародних фінансових ринках та на фінансовому ринку України.

“Фінансова грамотність — одна з ключових компетенцій Нової української школи (НУШ), і вона вже закладена в законі “Про освіту”. І попри те, що 1-й клас НУШ буде набиратися лише у 2018 році, а 12 — лише у 2030-му, завдяки цьому курсу ми напрацювали матеріали для всіх класів і для всіх вікових груп. Це величезна робота, яка була зроблена на випередження. Фактично зараз ми у всі програми базової школи включили завдання, орієнтовані на розвиток фінансової грамотності, але це має бути здійснено більш системно і для всіх класів школи”, — пояснила Лілія Гриневич.

Джерело: Голос громади

Схожі публікації

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Роман , 20.08.2019 @ 10:13

    Цікавий підручник, сам вчора прочитав. Зрозумів, що нарешті будуть вчити дітей як користуватися грошима. Багато приділенно уваги інформації, як брати кредити (це кожен батько знає), але є корисна інформація і про депозити, та й не тільки. Багато інформації що до інвестицій, страхові компаній, НПФ, та про солідарну пенсійну систему: як вона працює і чому наші нинішні пенсіонери такі бідні. Для мене цє цікаве і актуальне питання, бо по іншому хочу.
    Пишуть, що кожному треба самому накоптчувати на пенсію (вот те на) Аналізуючи ситуацію, бачу, що у більшості є кредити, а не депозити, та інші пенсійні накопичення.

Коментарі закрито