Старшокласники почнуть вивчати фінансову грамотність — AlexCity

Старшокласники почнуть вивчати фінансову грамотність

З 1 вересня учні 10-11 класів будуть вивчати курс “Фінансова грамотність”.

Міністерство освіти вже розробило спеціальні завдання, які незабаром буде введено в обов’язкові шкільні дисципліни як окрему тему.

Ці матеріали було створено проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» у співпраці з МОН та ДВНЗ «Університет банківської справи».

Новий посібник складається з п’яти розділів:

«Вступ до особистих фінансів»;

«Фінансова система та фінансові послуги»;

«Заощадження та інвестиції»;

«Запозичення та кредит»;

«Як себе захистити».

Як зазначається, ці навчальні матеріали повністю враховують зміни, які відбулися протягом останніх п’яти років на міжнародних фінансових ринках та на фінансовому ринку України.

“Фінансова грамотність — одна з ключових компетенцій Нової української школи (НУШ), і вона вже закладена в законі “Про освіту”. І попри те, що 1-й клас НУШ буде набиратися лише у 2018 році, а 12 — лише у 2030-му, завдяки цьому курсу ми напрацювали матеріали для всіх класів і для всіх вікових груп. Це величезна робота, яка була зроблена на випередження. Фактично зараз ми у всі програми базової школи включили завдання, орієнтовані на розвиток фінансової грамотності, але це має бути здійснено більш системно і для всіх класів школи”, — пояснила Лілія Гриневич.

Джерело: Голос громади

2 комментария

 1. Цікавий підручник, сам вчора прочитав. Зрозумів, що нарешті будуть вчити дітей як користуватися грошима. Багато приділенно уваги інформації, як брати кредити (це кожен батько знає), але є корисна інформація і про депозити, та й не тільки. Багато інформації що до інвестицій, страхові компаній, НПФ, та про солідарну пенсійну систему: як вона працює і чому наші нинішні пенсіонери такі бідні. Для мене цє цікаве і актуальне питання, бо по іншому хочу.
  Пишуть, що кожному треба самому накоптчувати на пенсію (вот те на) Аналізуючи ситуацію, бачу, що у більшості є кредити, а не депозити, та інші пенсійні накопичення.

 2. Цікавий підручник, для учнів 10-10класів, сам вчора прочитав.
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2536057653104651&id=100001013245115
  Зрозумів, що нарешті будуть вчити дітей, як користуватися грошима. Багато приділенно уваги інформації, як брати кредити (це кожен батько знає), але є корисна інформація і про депозити, та й не тільки. Багато інформації що до інвестицій, страхових компаній, НПФ, та про солідарну пенсійну систему: як вона працює і чому наші нинішні пенсіонери такі бідні. Для мене цє цікаве і актуальне питання, бо по іншому хочу.
  Пишуть, що кожному треба самому накоптчувати на пенсію (вот те на) Аналізуючи ситуацію, бачу, що у більшості є кредити, а не депозити, та інші пенсійні накопичення. Мало хто користуеться страхуванням життя, та навіть не розуміє що це і для чого потрібно, що це не від того, що пальчик порізав — а сучасний механізм інвестування. Вже давно, 28 років, як держава не піклуються про пенсіонерів, але ж більшість, навіть молодих, досі живе совком, бо так вчать батьки..
  Для мене це корисна інформація, і знаю що мало знати, треба діяти.

x

Рекомендуємо

В Олександрії з’явився новий острівок розваг

Нещодавно для олександрійських дітлахів встановили ще один ігровий комплекс. Новий дитячий ігровий комплекс облаштували за ...

EnglishRussianUkrainian