Тариф на тепло на даний час знизити неможливо

Тариф на тепло на даний час знизити неможливо

Кабмін встановив граничний розмір тарифу на опалення у розмірі 1400 грн. за Гкал та 35,21 гривні за 1 кв. метр (у разі відсутності лічильника). Тарифи вищі за 1400 грн. та 35,21 грн мають знизити. Рішення ухвалене Урядом 26 червня 2019 року.

У пункті першому цієї постанови йдеться про необхідність встановлення таких тарифів у містах обласного значення та місті Києві. Для інших міст, які є адміністративними центрами районів, міст районного значення, селищ — у постанові прописано рекомендації органам місцевого самоврядування під час встановлення відповідних цін/тарифів для населення на опалювальний сезон 2019/20 року використовувати розміри цін/тарифів, визначені пунктом 1 цієї постанови, тобто ті ж таки гранично допустимі.

Варто нагадати, що останній тариф, за яким сплачували олександрійці за тепло, з тепловими лічильниками був на рівні 1712,20 грн. за 1 Гкал та 45, 12 за 1 м2 .
Проте на засіданні виконавчого комітету Олександрійської міської ради 24 липня під час обговорення ситуації із боргами олександрійців за тепло директор КП «Теплокомуненерго» Алла Грибачова повідомила, що привести тарифи до пропонованої Кабміном норми неможливо, оскільки, згідно з розрахунками, тариф, який покриє виключно витрати на газ підприємством, не може бути меншим від 1600 грн. за Гкал. Тобто в цю суму не вписується ні заробітна плата працівників, ні витрати на електроенергію, ні аварійні ремонти комунікацій. Відповідний лист очільник підприємства відпрвила до урядових кабінетів.

Вільне слово

Схожі публікації