Театральний сезон розпочнеться «По-модньому»

Театральний сезон розпочнеться «По-модньому»

Народний аматорський театр Палацу культури «Світлопільський» в останній день зими провів монтувальну репетицію вистави, з якою братиме участь у 62-му обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини».

Олександрійські артисти покажуть колоритну комедію з народного побуту в одну дію «По-модньому» за п’єсою Михайла Старицького.

Це перша постановка режисера Тетяни Бессмольної, яку 16 грудня 2020 року в ході конкурсу було обрано на посаду керівника народного аматорського театру ПК «Світлопільський».  Крім того, вистава стане першою з тих пір, як рік тому народний аматорський театр презентував на «Театральній весні Кіровоградщини» спектакль «Женский стол в охотничьем зале», що став останньою роботою режисера Юрія Дзбановського, який пішов з життя  20 травня 2020 року у віці 86 років внаслідок травм від ДТП.  Юрій Ігорович був режисером народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» впродовж 60 років.

Тетяна Бессмольна, яка у січні відсвяткувала 70-ліття,  має великий акторський стаж і чимало престижних нагород, неодноразово  визнавалася кращою актрисою області за версією «Театральної весни Кіровоградщини». За талант і професіоналізм Тетяні Бессмольній і довірили керівництво театром.

Спектакль «По-модньому» планував поставити ще Юрій Дзбановський. 14 років тому він уже був у репертуарі олександрійського народного аматорського театру, але наразі матиме іншу інтерпретацію. Зокрема, вистава буде більш масовою – у ній задіяні понад 40 акторів і танцюристів. До того ж, героїв п’єси нарядили у оновлені модні костюми. Склад народного аматорського театру також оновлюється, поповнюється молодими акторами. Тетяна Бессмольна вміє і любить працювати з молоддю.

Репетиції почалися із середини січня. Актори скучили за сценою і працюють з великим натхненням. 14 березня спектакль «По-модньому» буде записаний на відео для показу на огляді-конкурсі  «Театральна весна Кіровоградщини-2021». Обіцяють, що відеозапис вистави буде доступним на інтернет-ресурсах ПК «Світлопільський».

Живий виступ на сцені планується до Дня міста і роковин Юрія Дзбановського – тоді глядачі, які теж дуже скучили за улюбленими акторами, нарешті побачать їх у дії із залу Палацу культури.

У виставі «По-модньому» задіяні актори Олександр Богуцький, Ірина Давидюк,  Андрій Литвинов, Ірина Оберна, Дмитро Клюєв, Ксенія Кучеренко та інші. «Тетяна Миколаївна (Бессмольна. – Авт.) розуміє, яку високу планку взяв народний аматорський театр, і цілком віддається роботі, буквально живе нею, а ми всіляко її підтримуємо і допомагаємо, працюємо на результат», — говорять вони.

Комедія «По-модньому» за твором Михайла Старицького розповідає стару, як саме життя, історію про українську родину, яка намагається змінити національні традиції, щоб жити «по-модньому». Мрія головного героя Вареникa – стати дворянином, наблизитися до панів – стає ідеєю-фікс і  перетворює життя рідних на водевіль. Переживши феєрверк перипетій, герої розуміють, що кращі народні звичаї не лише неможливо, але й непотрібно «омоднювати».

 

Сезон розпочнеться «По-модньому»

Сезон розпочнеться «По-модньому»

Сезон розпочнеться «По-модньому»

 

Джерело: Портал Zametka

Схожі публікації