The Guardian: Instagram та Facebook збирають дані про неповнолітніх користувачів

The Guardian: Instagram та Facebook збирають дані про неповнолітніх користувачів

Facebook та Instagram звинуватили в збиранні даних неповнолітніх користувачів за допомогою програмного забезпечення, що відслідковує історію пошуку.

Про це повідомляє The Guardian, інформує espreso.tv.

Видання зазначає, що у липні материнська компанія платформ оголосила, що дозволить рекламодавцям показувати оголошення неповнолітнім користувачам на основі трьох категорій — віку, статі та місця розташування, без переліку їх особистих інтересів.

Згідно з дослідженням трьох компаній, Facebook та Instagram продовжили використовувати спеціальне програмне забезпечення, яке збирає дані про історію перегляду вебсторінок підлітків.

Під час дослідження три компанії створили фейкові акаунти 13-річного й двох 16-річних підлітків. Вони виявили, що програмне забезпечення Meta зберігає дані з інших вкладок браузера й сторінок, які відкривають підлітки. Серед інформації, яку збирає компанія, наприклад, пошукові запити та товари, що купують неповнолітні користувачі.

Правозахисні організації у відкритому листі засновнику та президенту компанії Facebook (з 28 жовтня — Meta) Марку Цукербергу закликали його відмовитися від збору даних, тому що це не допомагає вберегти дітей від «рекламного переслідування».

Схожі публікації