Традиційне святкування Водохреща на Зеленій садибі

Традиційне святкування Водохреща на Зеленій садибі

У козацьких традиціях відзначають Водохреща на Зеленій садибі Ділієва: з освяченням води, купаннями в ополонці, козацькою кухнею, ігрищами та забавами. Про це повідомляє «В об’єктиві».

Святкування Водохреща на березі Байдаківського розрізу розпочалося з традиційного обряду водоосвячення. Щойно отець Сергій завершив молитву, перший сміливець занурюється у воду. Це Володимир Тяглий, який підтримує традицію з 2010 року. Набратися цілющої сили з хрещенської води наважуються і чоловіки, і жінки.

Організатори заходу розчистили берег, підготували ополонку, розпалили вогнище і навіть облаштували мобільну лазню.
«Ми проводимо на зеленій садибі свято понад 10 років. Люди приїжджають до нас не дивлячись на велику відстань, – розповідає організатор Ігор Ділієв, – проводимо свято в козацьких традиціях».

На вогнищі закипає юшка і смажиться баранина, а з козацької гарматки лунають постріли. Зброю запозичили з олександрійської чаєчки «Козак Вус», – говорить Сергій Григор’єв:
«У 12 році ми побудували чаєчку «Козак Вус». Ну і потрібна була корабельна зброя. От це була у нас така гарматка. Побувала вона на Хортиці, на могилі Отамана Сірка і зараз присутня завжди на наших козацьких святкуваннях».

Захід супроводжують ігрища і забави. Свою спритність і вміння володіння шаблями та іншою зброєю демонструють досвідчені козаки. Поруч з ними виступ готують маленькі пластуни.

Так, у козацьких традиціях, олександрійці завершують цикл новорічно-різдвяних свят.

Схожі публікації