Три проблеми, які їдять гроші з місцевих бюджетів

Три проблеми, які їдять гроші з місцевих бюджетів

Міський голова Олександрії Степан Цапюк, заступник голови регіонального відділення Асоціації міст України назвав три проблемних моменти, які створюють велике навантаження на місцеві бюджети, а  натомість, на його думку, мали б фінансуватись з держбюджету.

Про це він повідомив сьогодні, 24 жовтня, під час засідання регіональної платформи «Особливості формування місцевих бюджетів на 2020 рік. Бюджетний кодекс України».

Він назвав три найвагоміші проблеми, з якими стикаються в останні роки:

1. Скорочення освітньої субвенції та перекладання на місцевий бюджет фінансування закладів профтехосвіти б’є по місцевих бюджетах.

Загалом зараз освітня субвенція покриває лише зарплати освітян. Решта видатків покривають з місцевого бюджету.

2. Також заборгованість держави по відшкодуванню різниці в тарифах створює проблеми, адже «Нафтогаз» у судовому порядку намагається стягнути із теплових підприємств борги, та не надає номінації на газ. Це загрожує зривом опалювального сезону.

Нагадаємо, у багатьох теплових підприємств сформувались борги за газ через те, що вони роками послуговувались заниженим тарифом, різницю в якому мала їм покрити держава: мала відшкодувати різницю в тарифах, а не зробила цього.

3.Так само за словами Цапюка фінансування пільг для низки категорії також мало б бути за кошт бюджету держави.

За словами Цапюка, витрачаючи кошти на вирішення цих питань, міста втрачають ресурси, які могли б витратити на покращення інфраструктури.

Гречка

Схожі публікації