Твори олександрійської поетеси увійшли до посібника

Твори олександрійської поетеси увійшли до посібника

Три вірші олександрійської поетеси Нелі Гончарової увійшли до посібника «Сучасна література рідного краю» серії «Шкільна бібліотека» харківського видавництва «Соняшник».

Посібник обсягом 336 сторінок рекомендований для учнів 5–7 класів закладів загальної середньої освіти і охоплює навчальний матеріал, передбачений шкільною програмою, і може використовуватися під час вивчення літератури, культури та фольклору України на уроках та в позаурочний час.

У посібнику зібрані твори – фольклорні та літературні – з різних регіонів України. Кіровоградщина представлена прозою Максима Брички, Ольги Полевіної, Наталії Смирнової та поезією олександрійки Нелі Гончарової: «Як пахне степ», «Олександрія» і «Вербовій Лозі». За допомогою QR-кодів, розміщених поруч із прізвищами письменників, можна відкрити анкету «Цікаві факти» і докладніше прочитати про авторів.

Неля Іванівна Гончарова народилася 30 серпня 1953 року в передмісті Олександрії. Закінчила Олександрійську середню школу №10, бібліотечний факультет Харківського державного інституту культури. Працювала у бібліотеках міста. Член літературно-мистецького клубу «Джерело» з 2001 року. Друкувалася у місцевій та регіональній пресі, у збірках та альманахах «Джерело» 2004,2007, 2016, 2019 років. Її вірші увійшли до збірки «Зоря материнства», виданої у Кропивницькому. Лауреат Всеукраїнського конкурсу поетів «День Перемоги». Автор збірки поезії та прози «Вербова Лоза». Природа рідного краю, віра і звичаї предків, тривога за майбутнє Батьківщини займають в творчості Нелі Гончарової чільне місце. Кращим її віршам притаманні глибокий ліризм, щирість та мелодійність.

 

Джерело: Zametka

Схожі публікації