У дитсадках на Кіровоградщині восени очікують понад сотню вакансій

У дитсадках на Кіровоградщині восени очікують понад сотню вакансій

Управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації анонсувало на початок осені кадрову проблему в дошкільних закладах регіону.

– Ми на вересень прогнозуємо 113 вакансій у закладах дошкільної освіти, – розповів начальник управління освіти і науки ОДА Володимир Таборанський під час апаратної наради в облдержадміністрації 10 березня. – З них 65 – по місту Кропивницькому.

Натомість аби вирішити цю кадрову проблему пропонують відновити підготовку вихователів Олександрійським педагогічним коледжем.

– Близько 10 років тому була припинена підготовка вихователів. Зараз ми її відновлюємо. Набираємо групи, – каже Володимир Таборанський.

Також пропонують за рахунок місцевих бюджетів збільшити зарплату працівникам дошкільних закладів, яка наразі є низькою. Вихователь нині отримує – 6200 грн.

– Поки на державному рівні вирішується питання виділення окремої державної субвенції. Наразі це обговорюється. Ми можемо з місцевих бюджетів суттєво підсилити виплати, аби заробітна плата вихователя зростала. Приміром, Компаніївський, Вільшанський райони, не користуються наразі можливістю виплачувати престижність педагогічної праці в максимальному розмірі 30%, – розповів начальник управління освіти і науки області. – Крім того, це може бути щорічна грошова винагорода в повному обсязі, щомісячні надбавки.

Джерело: Гречка

Схожі публікації