У Кіровоградській області затримують виплати допомоги з безробіття

У Кіровоградській області затримують виплати допомоги з безробіття

У Кіровоградській області затримують виплати допомоги з безробіття. Це стосується виплат за другу і третю декади березня – розповів  заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Чому затримують виплати з безробіття Богдан Стоян пояснив так: “Недостатність грошей у фонді загальнообов`язкового страхування. Тому що надходження єдиного внеску, трошки менше, ніж очікувалось. Допомога виплачується за рахунок нашого Фонду, який складається з розщеплення від єдиного внеску. Плюс ще додаткова допомога від держави. На сьогодні у нас повністю профінансований лютий місяць. Частково профінансована перша декада березня. З державного бюджету виділені 700 мільйонів гривень для виплати допомоги по безробіттю”.

Каже – за час карантину кількість безробітних в області зросла. “Зареєстровано 22 тисячі безробітних. У минулому році — було зареєстровано 15 тисяч. Під час карантину збільшилась виплата допомоги по безробіттю, її отримують 18 тисяч осіб, минулого року — 12 тисяч».

Розмір допомоги залежить від стажу. “Безробітний, коли реєструється в центрі зайнятості, він не отримує допомогу з першого дня. Є певна процедура, як виплачується допомога по безробіттю і є процедура, як вона призначається. Виплата здійснюється по мірі відвідувань центру зайнятості, нарахування допомоги відбувається три рази на місяць, подекадно. Мінімальна складає 650 гривень, але на період карантину збільшена на 350 гривень і фактично складає 1000 гривень. А далі люди вже отримують в залежності від страхового стажу”.

Каже: допомогу по безробіттю за частину березня нарахують після того, як гроші з’являться на рахунках. Орієнтовно це відбудеться наступного тижня.

Що відомо

Гроші Фонду соціального страхування – це частина єдиного соціального внеску, який виплачує кожен у вигляді 22% від заробітної плати. З цього внеску 10% іде у Фонд соцстрахування.

 

Джерело: Суспільне

Схожі публікації