У Кропивницькому директорка ліцею просить збільшити зарплату кухарям

У Кропивницькому директорка ліцею просить збільшити зарплату кухарям

У Кропивницькому директорка ліцею “Науковий” Наталія Чередніченко ініціювала звернення до Кабінету Міністрів, просить збільшити зарплату кухарям. Каже: кухарі в кропивницьких школах працюють понаднормово і за мінімальну заробітну плату — 4 тисячі 800 гривень.

Про це повідомляє Суспільне.

За штатними розписами у школі, де харчується до 60 учнів, передбачається пів ставки кухаря. Якщо у школі від 60 до 100 учнів – одна ставка, від 100 до 200 школярів – півтори, понад 200 учнів – дві ставки кухаря, розповіла начальниця управління освіти Кропивницької міськради Лариса Костенко.

У ліцею “Науковий” не вистачає працівників харчоблоку, три місяці вільна вакансія кухаря, каже директорка ліцею. “Кухарям доводиться працювати більше ніж робочий день, незважаючи на те, що у нашому харчоблоці оновлене обладнання, яке економить багато часу для підготовчих робіт”.

Для того, щоб діти вчасно обідали, кухар, двоє його помічників і комірник приходять на роботу на півтори-дві години раніше за вчителів, розповіла кухарка Світлана Пустова.

Каже, щодня працюють понаднормово, аби встигнути приготувати сніданок і обід на 250 учнів. За це отримують мінімальну заробітну плату.

“4 тисячі 800 гривень дуже мало за таку роботу. Важко працювати, каструлі важкі, рук не вистачає”, – каже кухарка. Якби не користувались кухонним обладнанням, працювали б ще більше.

Аби полегшити працю кухарів і їх помічників, Наталія Чередніченко ініціювала звернення до Кабінету Міністрів. У ньому просить на кожні 200 учнів додати по два працівники і збільшити їхні оклади.

За словами Лариси Костенко, нині школам міста бракує десять шкільних кухарів.

Схожі публікації