У Кропивницькому медики міської поліклініки продавали фейкові ковід-сертифікати

У Кропивницькому медики міської поліклініки продавали фейкові ковід-сертифікати

СБУ заблокувала схему продажу фейкових свідоцтв про вакцинацію у Кропивницькому, про це інформує пресслужба СБУ у Кіровоградській області.
СБУ заблокувала протиправну діяльність медиків однієї з поліклінік Кропивницького, які видавали міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 без фактичного проведення щеплення. У межах досудового слідства встановлено, що схему організували сімейні лікарі міської поліклініки. Як свідчать попередні дані, зловмисники виготовляли 6-7 фейкових сертифікатів щодня, а діяли приблизно пів року. За кожне фейкове свідоцтво ділки вимагали по 2 500 грн. Таким чином, вони могли «заробити» понад 1 млн грн.
Зловмисники вносили відомості про вакцинацію до електронної системи eHealth, які в подальшому завантажувалися до Єдиного порталу державних послуг «Дія». Під час проведення обшуків у медичному закладі оперативники СБУ виявили та вилучили:
  • міжнародні свідоцтва про вакцинацію;
  • журнали фіксації проведених щеплень.
Викриття протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Кіровоградській області спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Кропивницької окружної прокуратури.

Схожі публікації