У Кропивницькому за тиждень до центру контролю та профілактики хвороб надійшло п’ять скарг від мешканців на гучний звук від генераторів. Про це повідомила головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук, інформує Суспільне Кропивницький.
За її словами, існують санітарні норми щодо перевищення рівня шуму, які різняться вдень і вночі. Однак під час воєнного стану, стихійного лиха, аварій, коли генератори забезпечують життєдіяльність, вимоги щодо рівня шуму від генераторів не застосовуються.
«Всі заявники відкликали свої скарги, бо їм пояснили, що під час надзвичайних станів робота генераторів забезпечує життя у місті», — зазначила Надія Оперчук.
Місцеві жителі, хоч і визнають, що шум від генераторів заважає, ставляться до цього з розумінням.
«Нехай і з генератором, але буде можливість працювати в інтернеті, готувати. Мені здається це важливіше, ніж шум», — каже місцева жителька Ольга Бондар.
Законодавство не визначає відповідальності за перевищення допустимих норм шуму, тому з порушниками проводять роз’яснювальну роботу, пояснила речниця Держпродспоживслужби Наталія Шевченко.
«Закон визначає єдиний підхід – це вжиття всіх звукоізоляційних шумознижувальних заходів суб’єктів господарювання для того, щоб було дотримання допустимого рівня шуму під час роботи», — зазначила вона.
Рівень шуму від роботи генератора можна знизити, дотримуючись певних правил встановлення та використовуючи звукоізоляційні матеріали.
У квартирах встановлювати генератори не можна, наголосив працівник служби з надзвичайних ситуацій в області Олександр Гненний.
«Генератор сам по собі несе підвищену небезпеку, в тому числі й внаслідок того, що в ньому наявні легкозаймисті горючі рідини. Крім того, в процесі роботи виділяються вихлопні гази, які є отруйними для людини», — пояснив він.