У Мінсоцполітики пояснили нові умови виплат допомоги одиноким матерям

У Мінсоцполітики пояснили нові умови виплат допомоги одиноким матерям

Нові умови виплати допомоги на дітей одиноким матерям діють в Україні з 1 липня. Виплати, призначені до 30 червня, будуть виплачуватися до закінчення терміну їх призначення.

У Мінсоцполітики роз’яснили, хто може розраховувати на таку матеріальну допомогу, враховуючи нові правила.

До цієї категорії одержувачів виплат, як і раніше відносяться самотні і матері не перебувають у шлюбі , одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір).
Потрібно, щоб у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини запис про батька (матір) була проведена в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини. Документ потрібно легалізувати в установленому законодавством порядку.
Право на матеріальну допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену законом «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Жінка, яка проживає з батьком дитини, з яким вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з яким вона веде спільне господарство, разом проживає та виховує дітей, не має права на отримання допомоги на дитину, призначеного одиноким матерям.

Сьогодні допомога одиноким матерям (батькам) надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, —
відзначили в Міністерстві соціальної політики.

Джерело

Схожі публікації