У МОЗ розповіли, як планують годувати дітей в школах і садочках

У МОЗ розповіли, як планують годувати дітей в школах і садочках

В Україні вирішили розробити порядок правильного харчування в школах та садочках. Тож, ймовірно, незабаром дітей у закладах освіти не будуть годувати шкідливими ковбасами, сосисками та заморожених напівфабрикатів.

У Міністерстві охорони здоров’я розробили проєкт, який наразі має пройти громадське обговорення, передає пресслужба МОЗ.

Що буде заборонено у шкільних їдальнях та садочках

  • У МОЗ пропонують зборонити школам та садочкам закупляти та готувати дітям технологічно оброблені м’ясні та рибні страви, зокрема ковбаси, сосиски, заморожені напівфабрикати тощо.
  • Також варто виключити з меню солодкі газовані напої, енергетичні напої та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрів.
  • Ще планують обмежити добову кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів та жирів для дітей.

Окрім того, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні вперше на законодавчому рівні врегулюють питання щодо харчування дітей з особливими дієтичними потребами – тих, хто має цукровий діабет, непереносимість глютену, лактози тощо.

У МОЗ хочуть змінити структуру харчування з урахуванням рекомендацій ВООЗ щодо принципів здорового харчування та з урахуванням фізіологічних потреб дітей.

Якщо таке рішення ухвалять,то керівники шкіл та садочків матимуть можливість вибрати найефективнішу модель організації харчування з урахуванням особливостей закладу.

 

Джерело: 24 канал

 

Схожі публікації