У Пантаївці люди протестують проти закриття амбулаторії

У Пантаївці люди протестують проти закриття амбулаторії

У селищі Пантаївка Олександрійського району про звільнення повідомили чотирнадцятьох працівників амбулаторії, розповіла працівниця амбулаторії Крістіна Шевченко. Працівники пов’язують це з рішенням створити у Пантаївці громаду.

За словами Крістіни Шевченко, про скорочення 12 грудня повідомив головний лікар Олександрійського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Дячук. «Всі в шоці. Приїхав головний лікар, вручив повідомлення про скорочення. 12 лютого – наш останній робочий день», – зазначає жінка.

Щодня до амбулаторії приходять два-три десятки людей, каже медична сестра амбулаторії №5 Яніна Овсянік. Відвідувачі, які прийшли в амбулаторію, про повідомлення для працівників амбулаторії знають. «Це смерть для жителів Пантаївки. Місто від нас за двадцять кілометрів. В Пантаївці ми швидкої не дочекаємось. В Олександрію, зазвичай, ми їдемо до спеціаліста. Там нам призначають лікування, а проводять його тут: крапельниці, уколи», – розказала відвідувачка амбулаторії Людмила Привалова.

Аби відстояти амбулаторію, жителі Пантаївки зібрались біля селищної ради. За словами депутатки селищної ради Людмили Швець, якщо амбулаторію закриють, то люди планують перекривати дорогу. «Нам амбулаторія дуже потрібна: у нас єдиний лікар, невідкладна допомога. Це тиск, шантаж і залякування. Для того, щоб збурити жителів селища проти створення ОТГ», – каже Швець.

Без медичних послуг населення не залишать – каже головний лікар Олександрійського центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Дячук. За його словами, рішення про скорочення ухвалили після підрахунків: «Станом на 15 грудня підписано 1764 декларації. На цю кількість декларацій амбулаторія в рік заробляє один мільйон гривень. На зарплату їм потрібно півтора мільйона на рік. Плюс двісті тисяч на комунальні послуги. То ж щороку ми вимушені, за рахунок нашого комунального підприємства й інших шести амбулаторій, дотувати їх на сімсот тисяч гривень».

За словами міського голови Олександрії Степана Цапюка, після рішення про намір створити громаду, селищна рада Пантаївки має сама формувати бюджет: «Це чисто економічне рішення. Тут немає нічого страшного. Пантаївська рада може звернутись до обласного, районного і місцевого бюджетів, вже як громада. Навіть, до нас має право звернутись про надання допомоги з фінансування цих об’єктів».

Селищний голова Пантаївки Ігор Бульба вважає, що на жителів селища тиснуть. Каже, що відстоюватимуть амбулаторію, позиваючись до суду.

Джерело: kr.depo.ua

Схожі публікації