У Протопопівці висадили екзотичні дерева

У Протопопівці висадили екзотичні дерева

Днями молоді саджанці дерев павловнії з’явилися на території села Протопопівка.

Висадили їх там вперше. Ініціатива належить в.о старости Протопопівського старостинського округу Оксані Клочко, яка вирішила озеленити територію села незвичними для нашого краю деревами. Взимку із телесюжету вона довідалася про те, що житель Дніпра займається вирощуванням павловнії та охоче ділиться насінням з охочими виростити у себе зелену красу. Оксана зв’язалася із чоловіком, а він переслав їй насіння дерева. У себе вдома жінка посадила насіння, старанно за ним доглядала, поливала, а, коли сформувалися саджанці, готові для пересадки, закликала своїх односельців до їхньої висадки . Разом з Оксаною Клочко до роботи взялися працівники адмінбудівлі Протопопівського старостинського округу.

За словами старости, за сприятливих умов дерева мають приріст до 1 метра в рік. Враховуючи великі обсяги, до яких розростаються дерева, висадили їх поблизу дитячого майданчика, що розташований неподалік старостату, ще чотири деревця – біля Братської могили. Роботи з озеленення тривають.

“Маю велику надію, що посаджені маленькі деревця будуть радувати очі не одного покоління жителів Протопопівки”, – зазначила Оксана Клочко і додала, що готова охоче поділитися саджанцями зі своїми колегами.

 

 

Довідково: Павловнія має досить велике серцеподібне листя, зверху волохате, знизу бархатисте, діаметр якого сягає 40 см і більше, – розповідають вчені. – Дерево цвіте навесні до 8 тижнів, квіти великі, у діаметрі до 6 см, синьо-фіолетові, бузкові або майже білі. Велике листя і широка крона дерев забезпечують щільну тінь у парках і скверах, утворюючи куточки зі свіжим повітрям.

Є різновид павловнії, який можна використовувати для виробництва паливних брикетів та пелет. В Україні вже окремі підприємства займаються їх вирощуванням і переробкою.

А ще з  одного гектара квітучої павловнії можна зібрати понад 800 кг меду, зауважують вчені. Павловнієвий мед прозорий, дуже чистий і ароматний, за кольором і консистенцією його можна порівняти тільки з акацієвим.

 

 

 

Джерело: AlexTime

Схожі публікації