У Раді зареєстрували законопроєкт про збільшення пенсійного віку

У Раді зареєстрували законопроєкт про збільшення пенсійного віку

Група народних депутатів фракції “Слуга народу” зареєструвала законопроєкт про збільшення пенсійного віку на місяць щорічно впродовж дванадцяти років

Проєкт закону №5566 опублікований на сайті Верховної Ради.

Згідно з текстом законопроєкту, він пропонує збільшення пенсійного віку на один місяць щорічно впродовж дванадцяти років починаючи з 1 січня 2023 року. Таким чином, до 2035 року пенсійний вік складатиме 61 рік.

Водночас законопроєкт пропонує зменшення пенсійного віку на шість місяців при народженні дитини та її догляду до шестирічного віку. Для жінок таке зменшення застосовуватиметься за кожну дитину, але при цьому пенсійний вік не може бути знижений більше ніж на три роки.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що необхідність цього законопроєкту обґрунтована “нормами міжнародного права у тому числі і аналітикою законодавства країн членів Європейського Союзу, США та Азії”, а також “сприянням економічного, соціального та адміністративного розвитку суспільних відносин у сфері пенсійного забезпечення.

Так, автори законопроєкту стверджують, що законодавчо встановлений вік виходу на пенсію у багатьох країнах становить щонайменше 65 років і його поступово збільшують до 67 років.

Зазначимо, ініціаторами законопроєкту виступили десять народних депутатів фракції “Слуга народу”, серед яких Галина Третьякова, Ірина Верещук, Мар’яна Безугла та Ольга Василевська-Смаглюк.

Джерело: Еспресо

 

Схожі публікації